RU

Подкопаєва Лілія

Олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики

Подкопаєва Лілія
Дата народження: 15.08.1978

Лілія Олександрівна Подкопаєва – українська спортсменка (спортивна гімнастика). Заслужений майстер спорту України (1994). Суддя міжнародної категорії.

Володарка Кубка Європи (1995); має 45 золотих, 21 срібних та 14 бронзових медалей. Абсолютна чемпіонка світу зі спортивної гімнастики (1995), чемпіонка Європи (1996), Олімпійська чемпіонка Ігор в Атланті (1996).

Місце народження. Освіта. Народилася у Донецьку. Виховувалась мамою та бабусею. У 2001 році з відзнакою закінчила Київський Інститут фізкультури за спеціальністю "тренер-викладач". У 2002-му вступила до Донецького державного університету управління на відділення менеджменту.

Спортивна кар'єра. Почала займатися спортивною гімнастикою з раннього дитинства. З п'яти до восьми років проводила по три обов'язкові щоденні тренування.

У підсумку завдяки таланту і винятковій працьовитості Лілія Подкопаєва стала володаркою 45 золотих, 21 срібної та 14 бронзових медалей тільки на міжнародних змаганнях, не рахуючи національних першостей.

1995-й – абсолютна чемпіонка світу (Японія, Сабає), володарка Кубка Європи.
1996-й – абсолютна чемпіонка Європи (Великобританія, Бірмінгем).
1996-й – абсолютна чемпіонка Олімпійських ігор (США, Атланта).

Заслужений майстер спорту України (1994). Суддя міжнародної категорії.

Виступала за спортивне товариство "Динамо".

Телебачення. У 2006 році Лілія перемогла на українській версії проєкту "Танці з зірками" на каналі 1+1. У парі із Сергієм Костецьким у вересні 2008 року представила Україну на Танцювальному Євробаченні 2008, де вони посіли 3 місце.

У червні 2011 року розпочалися зйомки спортивно-розважального шоу "Я-герой!", під Севастополем, ведучими стали: Лілія Подкопаєва, Сергій Притула та Олександр Педан, випуски якого були показані восени на Новому каналі.

Бізнес, громадська діяльність. Після закінчення спортивної кар'єри Лілія Подкопаєва розгорнула у США власний бізнес із виробництва спортивного одягу, взялася за створення в Донецькій області мережі гімнастичних шкіл. Стала засновницею та головою Міжнародного благодійного фонду "Здоров'я поколінь". Організувала спортивний фестиваль "Золота Лілія".

У 2004 році була національним послом у Раді Європи з питань спорту, толерантності та чесної гри.

У 2005-му - послом Доброї Волі ООН з питань СНІДу. У 2007 році нагороджена ООН за боротьбу з ВІЛ/СНІДом.

Регалії та нагороди. Переможниця у номінації "Спортсмен року" (1996). У 2006-МУ удостоєна звання "Спортивний менеджер року". У 2007-МУ у загальнонаціональній програмі "Людина року" визнана "Жінкою року".

у 2008-му ім'я Лілію Подкопаєву увічнили у Всесвітньому Залі Слави (США, Оклахома-Сіті).

Нагороджена Відзнакою Президента, хрестом "За мужність", орденом "За заслуги" II і III ступенів, медаллю "За активну громадську діяльність", орденом міста Сабає (Японія), почесними грамотами урядів США, Росії, Китаю, Румунії, Білорусі, Польщі, Японії. Кавалерська дама ордена Святого Станіслава.

Погляди та оцінки. Про її життя і спортивні досягнення написано книги, знято фільми в багатьох країнах світу. Їй присвячені вірші, пісні, картини і навіть скульптури. Авторський елемент Лілії Подкопаєвої - "подвійне сальто вперед із поворотом на 180 градусів" - досі у світі ніхто не повторив. Захоплюючись її талантом, майстерністю, працьовитістю і чарівністю, з подачі американців шанувальники в різних куточках планети називають її Леді Под.

Особисте життя. Перший чоловік – донецький бізнесмен Тимофій Нагорний. У липні 2006-го Ліля та Тимофій усиновили 8-місячного донецького сироту Вадика. Наприкінці того ж року у подружжя народилася дочка Кароліна. Хрещена мама дівчинки - співачка Ані Лорак.

У 2012 році Лілія Подкопаєва пов'язала себе узами шлюбу вдруге з бізнесменом Віктором Костирко.

12 квітня 2018 року Лілія Подкопаєва оголосила, що виходить заміж втретє, представивши свого нового обранця - американського бізнесмена (інвестиції та забудови) Ігоря Дубинського. Коханий Подкопаєвої - колишній киянин, який понад 25 років живе в Атланті. У березні 2019 року стало відомо про те, що Лілія Подкопаєва та її цивільний чоловік чекають на дитину. 19 вересня 2019 року Лілія Подкопаєва народила доньку.

07.12.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):