RU

Супрун Людмила

Ексглава Держагентства з інвестицій та інновацій, голова Народно-демократичної партії

Супрун Людмила
Джерело фото: facebook.com/Людмила Супрун
Дата народження: 07.01.1965

Людмила Павлівна Супрун – український політик, лідер Народно-демократичної партії України. У 1998-2006 роках - народний депутат України. Заслужений економіст України, доктор економічних наук.

Місце народження. Освіта. Народилася у Запоріжжі. У 1982-му закінчила із золотою медаллю школу і вступила до Київського державного університету ім. Т.Шевченка. Отримавши диплом юриста-правознавця влаштувалася працювати юрисконсультом підприємства, одночасно вступивши до аспірантури Інституту держави та права ім. В.Корецького Академії наук України (відділ міжнародного права та порівняльного аналізу).

Кар'єра. З 1989 року Людмила Супрун працювала молодшим науковим співробітником Українського науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології.

У 1992-1993 pp. - провідним науковим співробітником відділу міжнародного права Інституту держави та права ім. В.Корецького.

У 1993-му стала президентом Асоціації ділового співробітництва "Інтерагро".

Політична кар'єра. У березні 1998-го обрана народним депутатом України в одному з виборчих округів на Кіровоградщині. Обіймала посаду голови підкомітету з питань доходів держбюджету парламентського Комітету з питань бюджету. Як член Народно-демократичної партії входила до фракції НДП та була її уповноваженим представником.

У 2002-му вдруге обрана народним депутатом, цього разу - по багатомандатному загальнодержавному округу (за списком виборчого блоку політичних партій За єдину Україну!). У ВР обіймала посаду першого заступника голови Комітету з питань бюджету, а з вересня 2005-го – в.о. голови цього комітету.

На виборах-2006 йшла до Верховної Ради під N1 списку Блоку народно-демократичних партій, проте блок не зумів подолати 3%-й прохідний бар'єр. Після цього лідер НДП, експрем'єр-міністр Валерій Пустовойтенко склав із себе повноваження голови партії, і цю посаду зайняла Людмила Супрун.

На дострокових виборах парламенту 2007 року НДП та особисто її голова планували залучити до стратегічних союзників Народну партію колишнього спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Проте політики не знайшли згоди щодо розподілу місць у верхній частині загального виборчого списку. У результаті на основі НДП із включенням ще 16 політичних сил було створено Блок Український регіональний актив. Однак до парламенту Блок не потрапив (набрав близько 0,34% голосів виборців).

У 2010 році Людмила Супрун без успіху балотувалася на пост президента.

З жовтня 2009 по березень 2010 року - голова Державного агентства з інвестицій та інновацій.

Регалії та звання. Заслужений економіст України (2006).

Громадська діяльність. Людмила Супрун – голова правління Українського фонду миру, віцеспікер Громадянського Парламенту жінок України, президент Української федерації фігурного катання на ковзанах (до 2012 року).

Сім'я. Одружена. У подружжя дві дочки - Тетяна (1986 р.н.) та Владислава (2001 р.н.).

27.12.2023 р.