RU

Охендовський Михайло

Депутат Дніпропетровської обласної ради, ексглава Центральної виборчої комісії

Охендовський Михайло
Джерело фото: LIGA.net
Дата народження: 27.10.1973

Михайло Володимирович Охендовський – голова Центральної виборчої комісії України (2013-2018). Член ЦВК 2004–2018.

Місце народження. Освіта. Уродженець Дубоссар (Республіка Молдова). У 1997 році закінчив з відзнакою Інститут міжнародних відносин Київського університету ім.Т.Шевченка за спеціальністю "Міжнародне право".

Кар'єра. Трудову діяльність Охендовський розпочав 1991-го на Норильському гірничо-металургійному комбінаті ім. Завенягіна.

З 1993 року працював у ТОВ "Юридична фірма Проксен" на посадах референта, юриста, заступника директора. Главою цієї фірми у 1990-1998 роках був Олександр Задорожній – народний депутат України III та IV скликань, представник президента Леоніда Кучми у Верховній Раді (в останні роки правління). За даними Української правди, він же – засновник ТОВ "Проксен".

З 2002 року Охендовський – начальник правового управління, віцепрезидент Національної телекомпанії України. З червня 2003-го - заступник директора тієї ж фірми Проксен.

Починаючи з лютого 2004 року, тричі ставав членом Центральної виборчої комісії. Востаннє, 1 червня 2007-го, обрано за квотою антикризової коаліції, перша скрипка в якій дісталася Партії регіонів.

6 липня 2013 року Охендовського обрано головою Центральної виборчої комісії. На цій посаді він змінив Володимира Шаповала, який з ініціативи президента Віктора Януковича був позбавлений повноважень члена ЦВК у зв'язку із досягненням 65-річного віку.

20 вересня 2018 року Верховна Рада звільнила Михайла Охендовського з посади голови Центральної виборчої комісії.

На місцевих виборах 2020 року Михайла Охендовського було обрано депутатом Дніпропетровської обласної ради від партії Блок Вілкула Українська перспектива.

Погляди та оцінки. На президентських виборах 2004 року у Верховному Суді України відстоював позицію "ківалівського" Центрвиборчкому, який оголосив переможцем другого туру провладного кандидата Віктора Януковича. Це рішення ЦВК було оскаржено представниками кандидата від опозиції Віктора Ющенка, і в результаті ЗСУ визнав факт масової фальсифікації підсумків волевиявлення громадян.

На позачергових парламентських виборах 2007 року, на думку спостерігачів, дії Охендовського збігалися з інтересами Партії регіонів.

Громадська діяльність. Член Української асоціації з міжнародного права.

16.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 19 Червня 2024г (Ср):