RU

Мілешко Роман p

Власник ПрАТ "Авіакомпанії Константа", бізнесмен, авіатор

Мілешко Роман
Дата народження: 19.07.1976

Роман Вікторович Мілешко – український підприємець, антикризовий менеджер, військовий авіатор у третьому поколінні. Засновник благодійної ініціативи для дітей «Майбутні аеронавти України». Власник та співвласник групи компаній авіаційної галузі, що визнані критично важливими об’єктами для економіки України. Як військовий Роман Мілешко брав участь у миротворчих та гуманітарних операціях ООН. Досвід служби у Збройних Силах України на офіцерських посадах – 10 років. 

Місце народження. Освіта. Вищу освіту здобув у Харківському інституті льотчиків Військово-Повітряних Сил України (1993–1997 рр.) за спеціальністю «Авіація та космонавтика». У 2004 році продовжив навчання у Школі післядипломної  освіти ВМС США у м. Монтерей, Каліфорнія (США), де вивчав «Управління ресурсами в сфері міжнародної безпеки». Отримав ступінь MBA.

Кар'єра. За 10 років служби в авіації Військово-морських Сил пройшов шлях від льотчика-штурмана вертольота Мі-8 до заступника начальника відділу морської авіації Командування ВМС ЗС України.

2002–2003 рр. - служба у 20-му вертолітному загоні Місії ООН у Сьєрра-Леоне (Український вертолітний підрозділ).

2006 – 2007 рр. -  заступник начальника Відділу морської авіації – начальник служби безпеки польотів Командування ВМС ЗС України (м. Севастополь).

2006 - 2007 р. – участь у підготовці флагмана ВМС України фрегата «Гетьман Сагайдачний» до участі в антитерористичній операції НАТО у Середземному морі «Активні зусилля». У рамках цього проекту налагодив взаємодію командування ВМС України в Севастополі з керівництвом відповідних авіаційних компонентів США та НАТО. 

2006–2007 рр. – український національний представник у робочій групі з питань стандартизації процесів організації, виконання й забезпечення польотів вертольотів з кораблів, що не є авіаносцями, HOSTAC WG – офіційного органу Агентства стандартизації НАТО.

2007-2015 рр. – робота консультантом і комерційним посередником у кількох іноземних компаніях, що спеціалізуються на авіаперевезеннях; діяльність охоплювала країни Близького Сходу, Африки та США.

2007–2008 рр. – керівник проекту авіакомпанії BURUNDAIAVIA JSC (Казахстан) з вертолітних перевезень на підтримку Місії ООН і Африканського Союзу в Дарфурі (Судан).

2008–2009 рр. – регіональний менеджер авіакомпанії BURUNDAIAVIA JSC, Алмати, Казахстан. Керував вертолітними операціями в Африці та Афганістані.

2009–2015 рр. – незалежний міжнародний консультант з питань експлуатації комерційних літаків у складно-доступних районах з несприятливими та небезпечними умовами.

Створення та розвиток авіаційного бізнесу. У 2015 році разом з партнерами відкрив в ОАЕ компанію Expedition Aviation, що спеціалізується на авіапідтримці миротворчих і гуманітарних місій, працює у рамках гуманітарних програм. Компанія Expedition Aviation забезпечує авіаційну підтримку операцій з ліквідації наслідків стихійних лих та гуманітарні програми під егідою глобальних міжнародних організацій та урядів провідних держав у складно доступних районах з несприятливими та небезпечними умовами.  Роману Мілешку належить 40% акцій. Ще 60% акцій належить його партнерам з Канади та Грузії.  

З 2018 року – співвласник ПрАТ «Авіакомпанія Константа», яка є одним із світових лідерів у здійсненні регіональних авіаційних перевезень, що забезпечують миротворчі та гуманітарні місії у складних та надзвичайних умовах. Компанія працює на Близькому Сході, в країнах Африки. «Авіакомпанія Константа» входить до десятки авіакомпаній у світі, які здатні надавати послуги такої складності. Є офіційним авіаперевізником міжнародних організацій, що фінансуються урядами країн, а також Всесвітньої продовольчої програми (World Food Programme). Компанія є найбільшим у світі оператором українських літаків марки «Антонов».

У 2018 році Роман Мілешко почав комплексну інвестиційну програму з модернізації авіаційно-технічної бази підприємства у м. Запоріжжя, а також переорієнтував діяльність підприємства на більш перспективні ринки країн Африки (Сомалі, Демократична Республіка Конго, Південний Судан) та Туреччини. Основний напрям діяльності компанії - надання послуг у сфері вантажної, пасажирської, транспортно-санітарної авіації в особливо небезпечних районах та суворих кліматичних умовах.

Під керівництвом Романа Мілешка відбулася модернізація флоту «Авіакомпанії Константа» із застарілих радянських ЯК-40 на літаки українського виробництва ДП «Антонов», зокрема Ан-26, Ан-26-100 та Ан-74ТК-100. З метою створення  повного циклу обслуговування та модернізації літаків виробництва ДП «Антонов» новим власником був залучений професійний менеджмент й авіаційно-технічний персонал високого рівня. 

Історія придбання Авіакомпанії КонстантаВ інтерв’ю виданню «Forbes» у жовтні 2023 року Роман Мілешко так прокоментував придбання компанії:

«У 2018-му компанія AP Holdings Limited продала мені 49% акцій ПрАТ «Авіакомпанія Константа». 2% акцій компанії було також придбано українським підприємцем Михайлом Моїсеєнком. Через невиплату боргових зобов’язань AP Holdings Limited перед Expedition Aviation FZC у 2020 році я звернувся до суду. У 2021-му в результаті судового спору між мною та компанією AP Holdings Limited була укладена мирова угода в Господарському суді міста Дубай (ОАЕ), відповідно до якої AP Holdings Limited передала мені 49% акцій ПрАТ «Авіакомпанія Константа». У 2022 році Лондонський комерційний арбітражний суд після двох років розгляду судового спору за англійським правом також виніс рішення у справі за позовом Expedition Aviation FZC до AP Holdings Limited, згідно якого AP Holdings Limited було визнано боржником перед компанією Expedition Aviation FZC на суму понад $850 тис.»

Роман Мілешко також є власником компаній: 

H3 Operations (100 % акцій) – один із найбільших вертолітних перевізників України. Спеціалізується на міжнародних гуманітарних та спеціалізованих авіаційних послугах. Компанія брала участь у гасінні  лісових пожеж у Туреччині (2021 р), Греції (2022 р.), ліквідації наслідків стихійного лиха на Мадагаскарі (2023 р.) У рамках співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН екіпажі компанії виконували доставку продовольства до таких складних регіонів як Буркіна-Фасо та Центральноафриканська Республіка (2022 р).

ТОВ «КСЄНА»  (100 % акцій) – авіакомпанія для виконання спеціальних авіаційних робіт. Є першою в Україні приватною авіакомпанією, що забезпечує авіаційні роботи із пожежогасіння на комерційній основі на літаку Ан-32П. З 2021 року працює у Туреччині.

ТОВ НВФ «МС АВІА-ГРЕЙД» (51 % акцій) – спеціалізується на дообладнанні, модернізації та розробці авіаційної техніки і безпілотних систем.

Особистий вклад у повернення довіри до українських літаків «Антонов» у Кенії. З 2009 року було введено заборону на польоти літаків марки «Антонов» у повітряному просторі Кенії. Авіаційна влада країни пояснювала заборону низьким рівнем володіння англійською мовою у екіпажів, а також відсутністю сертифікатів, виданих Європейським Союзом чи США.

У 2019 році «Авіакомпанія Константа» у співпраці з посольством України в Кенії почала роботу з Кенійським урядом щодо зняття заборони на використання українських літаків. Це дозволило «Константі» розпочати роботу в цій країні. Дозволи на польоти в ЄС, Великій Британії та США, а також реєстрація як постачальника послуг для міжнародних організацій, що має «Константа», допомогли переконати авіаційну владу Кенії. У результаті ця країна підтвердила спеціальну процедуру, яка тепер дозволяє отримувати дозволи на роботу літакам марки «Антонов» будь-якій компанії.

Благодійна ініціатива «Майбутні аеронавти України». «Майбутні аеронавти України» – це унікальний за своїми масштабами проект, що реалізується у м. Запоріжжя та спрямований на виховання майбутніх авіаторів та авіабудівників. Проект реалізується за спільної ініціативи Романа Мілешка та керівництва Запорізького міського палацу дитячої та юнацької творчості, де було створено два дитячих гуртки з авіабудування (2020 р) та робототехніки (2021 р). Ініціатива реалізується у рамках програм із соціальної відповідальності «Авіакомпанії Константа».   

Серед найбільш вагомих проєктів гуртка з авіамоделювання – створення авіамоделей. Таким чином – відбувається засвоєння основ авіаконструювання, проектування, пілотування. Першим керівником гуртка став Олексій Голубков. Партнером проекту є громадська спілка «Стратегія економічного розвитку» у співпраці з науковцями Національного університету «Запорізька політехніка».

На заняттях гуртка вихованці набувають знань щодо технології виготовлення різних класів авіамоделей, отримують досвід проектування та конструювання власних літальних апаратів. Юні авіатори вчаться пілотуванню авіамоделей літаків у комп’ютерних симуляторах (у  подальшому також - на авіатренажері літака).

Гурток робототехніки об’єднує творчу молодь, яка цікавиться передовими технологіями, конструюванням, 3D-проектуванням, електронікою, програмуванням мікроконтролерів, а також допомагає отримати професійні навички з технічних спеціальностей для навчання майбутній професії.

У роботі гуртка використовується міжнародний досвід розвитку гуртків авіамоделювання, зокрема - ігрова форма навчання на основі гри «Повітряний бій», що підвищує льотні навички та технологічний рівень гуртківців.

Родина. Одружений, виховує двох дітей.

07.11.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):