RU

Мнучін Стівен

Ексміністр фінансів США

Мнучін Стівен
Джерело фото: EPA
Дата народження: 21.12.1962

Стівен Тернер Мнучін – американський банкір, кінопродюсер, колишній менеджер хедж-фондів. Міністр фінансів США (2017–2021).

Місце народження. Освіта. Народився 21 грудня 1962 року в Нью-Йорку в єврейській родині. Мнучін відвідував школу Riverdale Country School у Нью-Йорку. Він закінчив Єльський університет у 1985 році зі ступенем бакалавра. Член товариства "Череп та кістки", найстарішого таємного товариства студентів Єльського університету.

Кар'єра. Після того, як Мнучін закінчив Єльський університет у 1985 році, він почав працювати в Goldman Sachs, де його батько працював з 1957 року. Мнучин почав працювати у відділі іпотеки і став партнером Goldman у 1994 році. До того, як він залишив компанію у 2002 році, Мнучин досяг посад віцепрезидента і директора з інформаційних технологій і заробив $40 млн.

Після того, як він покинув Goldman Sachs у 2002 році, Мнучін недовго працював заступником голови хедж-фонду ESL Investments, який належав його сусідові по кімнаті в гуртожитку в Єльському університеті Едварду Ламперту.

Наступного року він заснував хедж-фонд SFM Capital Management спільно з фінансистом Джорджем Соросом, який вклав у фонд $1 млрд.

Через деякий час Мнучин разом з Чіпом Зілігом та Денієлом Нідічем заснував компанію Dune Capital, яка у 2006 році зайнялася фінансуванням кіновиробництва. У 2007 році компанія уклала контракт з кінокомпанією 20th Century Fox на суму $500 млн, зробивши інвестиції у зйомки "Аватара" та деяких фільмів із серії "Люди Ікс". Пізніше Dune також уклала контракт із Warner Brothers.

У 2013 році Мнучін об'єднав бізнес з Бреттом Ретнером і Джеймсом Пекером, і в результаті цього злиття була створена компанія RatPac-Dune Entertainment, яка профінансувала фільми "Американський снайпер" та "Божевільний Макс: Дорога люті".

У 2014 році інвестував у Relativity Media, але у 2015 році встиг вийти з капіталу до початку процедури банкрутства цієї компанії.

У 2016 році Мнучин керував фінансами президентської виборчої кампанії Дональда Трампа, а в листопаді того ж року преса стала називати його одним із можливих претендентів на посаду міністра фінансів у майбутньому кабінеті обраного президента.

30 листопада 2016 року Трамп офіційно оголосив про намір подати кандидатуру Мнучіна Сенату для затвердження на посаді міністра фінансів.

З 13 лютого 2017 року по 20 січня 2021 року – міністр фінансів США.

Сім'я. Стівен Мнучін - син Елен Тернер-Купер з Нью-Йорка і Роберта Мнучіна з Вашингтона (штат Коннектикут). Елен Тернер обіймала посаду віцепрезидента міжнародної ради директорів музею Соломона Гуггенхейма та директора фонду Бірда Хоффмана (Byrd Hoffman Foundation), який підтримує мистецтво. Роберт Мнучін був основним партнером Goldman Sachs, відповідальним за торгівлю акціями та членом комітету з управління. Він також є засновником художньої галереї у Нью-Йорку, галереї C&M Arts. Роберт та його друга дружина Адріана володіють також готелем Mayflower Inn у Вашингтоні (Коннектикут), а Адріана є членом опікунської ради Музею американського мистецтва Вітні у Нью-Йорку.

У 1999 році Стівен Мнучін одружився з Хітер Кросбі, яка обіймає посаду віцепрезидента компанії Launch Media. У 2014 році подружжя розлучилося.

У 2016 році Мнучин побрався з уродженкою Великої Британії, актрисою Луїзою Лінтон, яка опинилася в епіцентрі гучного скандалу після публікації мемуарів про її життя в Замбії.

11.12.2023 р.