RU

Мухаммед ібн Салман Аль Сауд

Наслідний принц Саудівської Аравії

Мухаммед ібн Салман Аль Сауд
Джерело фото: EPA
Дата народження: 31.08.1985

Мухаммед ібн Салман Аль Сауд - наслідний принц Саудівської Аравії, син короля Салмана, прем'єр-міністр Саудівської Аравії, другий заступник прем'єр-міністра та міністр оборони (2015-2022), голова правління благодійного фонду Мухаммеда ібн Салмана, голова королівського суду, голова ради з економічних питань та розвитку країни, голова Антикорупційного комітету Саудівської Аравії.

Місце народження. Освіта. Мухаммед ібн Салман народився 31 серпня 1985 року у Джидді. Він син короля Салмана та його третьої дружини Фахд бинт фалах ібн Султан Аль Хітлаян. Його рідний брат - Туркі ібн Салман, голова саудівської групи з досліджень та маркетингу Saudi Research and Marketing Group (SRMG). Принц здобув ступінь бакалавра права університету короля Сауда.

Після закінчення коледжу принц провів кілька років у приватному секторі, після чого став особистим помічником батька. До цього він уже обійняв посаду в комісії експертів саудівського кабінету.

Політична кар'єра. 15 грудня 2009 року принц розпочав політичну діяльність, обійнявши посаду спеціального радника свого батька. Потім він обійняв посаду губернатора провінції Ер-Ріяд. Він став також генеральним секретарем конкурсної ради Ер-Ріяда, спеціального радника управління з досліджень та архівів фонду короля Абдул-Азіза та членом ради повірених товариства Альбір у регіоні Ріяд.

У жовтні 2011 року після смерті спадкового принца Султана ібн Абд аль-Азіз Аль Сауда пост заступника наслідного принца та міністра оборони в листопаді 2011 року зайняв принц Салман. Він призначив принца Мухаммеда своїм особистим радником.

У червні 2012 року наслідний принц Найєф ібн Абдулазіз Аль Сауд помер. Принц Салман пересунувся через дві позиції в ієрархічному списку і незабаром вирішив надати суду нового вигляду, призначивши принца Мухаммеда начальником офісу принца.

2 березня 2013 року голова суду наслідного принца Сауд ібн Наїф був призначений губернатором Східної провінції і принц Мухаммед зайняв його посаду, отримавши ранг міністра. 25 квітня принца було призначено на посаду державного міністра. Принц автор реформ Vision 2030, результатом яких має стати диференціація економіки та припинення залежності фінансових надходжень до бюджету від експорту нафти.

23 січня 2015 року помер король Абдалла, трон зайняв принц Салман. Після цього принца Мухаммеда було призначено на посаду міністра оборони і того ж дня на посаду генерального секретаря королівського суду. Крім цього, він зберіг за собою посаду державного міністра.

29 січня 2015 року принца Мухаммада було призначено на посаду голови ради з економічних питань та розвитку заснованої в цей же день і прийшли на зміну скасованій верховній економічній раді.

Головною подією під час перебування на посаді міністра оборони стала операція «Буря рішучості» проти повстанців-хуситів у Ємені.

У квітні 2015 року король Салман призначив свого племінника принца Мухаммеда ібн Найєфа наслідним принцом, а свого сина принца Мухаммеда ібн Салмана заступником наслідного принца.

21 червня 2017 року принц Мухаммед ібн Найєф був зміщений з посади наслідного принца і міністра внутрішніх справ Саудівської Аравії. На посаді принца його змінив принц Мухаммед ібн Салман Аль Сауд син короля Салмана, чию кандидатуру обрали 31 із 34 членів Ради вірності.

4 листопада 2017 року призначений головою спеціально створеного Антикорупційного комітету, і того ж дня було проведено серію арештів одинадцяти принців (зокрема одного з найбагатших людей світу Аль-Валіда ібн Талала) та кількох колишніх міністрів.

З 27 вересня 2022 року – прем'єр-міністр Саудівської Аравії.

Благодійність. Принц Мухаммад заснував фонд принца Мухаммада ібн Салмана (MISK) метою якого є допомога молоді, що потребує, і став його головою.

Сім'я. Одружений з принцесою Сарой бинт Машхур ібн Абдальазіз Аль Сауд і має від неї чотирьох дітей: принца Сальмана, принца Машхур, принцесу Фахд і принцесу Нуру.

25.03.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):