RU

Королевська Наталія

Екснародний депутат Верховної Ради IX скликання (ОПЗЖ)

Королевська Наталія

Наталія Юріївна Королевська – народний депутат України IX скликання від партії ОПЗЖ, міністр соцполітики України (2012-2014), народний депутат V та VI скликання від БЮТ.

Місце народження. Освіта. Народилася у місті Красний Луч Луганської області. Вищу освіту здобула у Східноукраїнському державному університеті.

Кар'єра. З 1993 року працювала у компанії МЕТА – менеджером, потім стала фінансовим директором підприємства. У 2004-му Королевська очолила сімейний бізнес - була обрана головою наглядової ради ВАТ "Луганськхолод".

Політична кар'єра Королевської розпочалася 2002-го. Її було обрано депутатом Луганської облради від Красного Луча. Розробляла обласні програми з питань економічного розвитку регіону. Була головою комісії з питань аналізу діяльності та пошуку шляхів оздоровлення вугільного холдингу ДонбасАнтрацит.

У 2003-2005 роках була членом Ради підприємців при Кабінеті міністрів України.

У БЮТ Королевська прийшла у 2005 році після відставки Юлії Тимошенко з посади прем'єр-міністра. У 2006-му за списком БЮТ пройшла до Верховної Ради V скликання. Була секретарем Комітету з питань економічної політики.

Королевська входила до політради партії Батьківщина. На позачергових парламентських виборах-2007 відповідала за проведення виборчої кампанії у двох найбільших районах Луганська. Пройшла до парламенту за №66 блоку. Очолювала комітет ВР з питань промислової та регуляторної політики та підприємництва.

У 2011 році виступила ініціатором створення громадського руху Вперед, у грудні того ж року очолила партію Україна – Вперед! На парламентських виборах 2012 року очолювана нею політсила не зуміла подолати прохідний бар'єр.

24 грудня 2012 року указом президента Віктора Януковича призначена міністром соціальної політики України.

27 лютого 2014 р. Верховна Рада звільнила Королевську з посади міністра та призначила на її місце Людмилу Денисову (в уряді Арсенія Яценюка).

Восени 2014 року на позачергових виборах пройшла до парламенту за списками Опозиційного блоку (№8). На момент обрання була головою Комітету з питань розробки стратегії соціального розвитку України громадської організації Інституту соціального захисту громадян.

На парламентських виборах 2019 року обрана народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії Опозиційна платформа - за життя, № 4 у списку.

24 лютого 2023 року Верховна Рада позбавила мандата нардепа Наталію Королевську.

Статки. У лютому 2008 року опинилася на 93 місці рейтингу найбагатших українців. Експерти журналу Фокус оцінили статки Королевської у $243 млн. При цьому видання зазначило, що депутат контролює понад десяток підприємств харчової промисловості.

Сім'я. Заміжня. Чоловік Юрій Солод – бізнесмен. Подружжя виховує троє синів і доньку: Ростислава (нар. 2001), Ярослава (нар. 2008) та прийомну дочку Марію. У квітні 2019 року народився третій син.

Рідний брат - Костянтин - був заступником міністра регіонального розвитку Російської Федерації (раніше - перший заступник голови департаменту містобудівної політики, розвитку та реконструкції уряду Москви).

24.01.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):