RU

Бахматюк Олег

Підприємець, власник UkrLandFarming

Бахматюк Олег
Дата народження: 14.08.1974

Олег Романович Бахматюк – український підприємець, власник UkrLandFarming.

Місце народження. Освіта. Народився 14 серпня 1974 року в Івано-Франківську. У 1996 році закінчив Чернівецький економіко-правовий інститут із дипломом у сфері управління бізнесом. У 2005-му - Івано-Франківський національний технічний університет нафти та газу, отримав диплом у галузі інженерії, фізики та менеджменту.

Кар'єра. У 2004 році - директор ТОВ "Прикарпатська фінансова компанія".

У 2005-му – президент ТОВ "Станіславська торгова компанія".

2005-2006 рр. – заступник голови правління НАК Нафтогаз України Олексія Івченка.

Голова ради директорів агрохолдингу Авангард без виконавчих повноважень.

З квітня 2016 р. – повторно очолив раду директорів агрохолдингу Авангард.

Бізнес. Бахматюк — власник Ukrlandfarming, одного з найбільших орендаторів земель сільсько-господарського призначення, що займається виробництвом зерна та розведенням великої рогатої худоби. Співвласник інших компаній у харчовій промисловості, у сфері транспорту, нерухомості та фінансів. Авангард - його ключове та найбільше комерційне підприємство. Агрохолдинг заснований у 2003 році, входить до числа найбільших агропромислових підприємств України. Спеціалізується на виробництві курячих яєць та продуктів яєчної переробки, найбільшого гравця в Україні на цьому ринку. Основні активи підприємця: Avangard, банк, Фінансова ініціатива, UkrLandfarming, VAB банк.

У лютому 2015 року банк Фінансову ініціативу було визнано НБУ проблемним, а в червні - неплатоспроможним. 20 березня 2015 року НБУ своїм рішенням ліквідував VAB банк.

Статки. На початку 2011 року журнал Фокус оцінив статки Бахматюка в $1,093 млрд, поставивши його на 19-те місце у списку найбагатших людей України (роком раніше статки оцінили в $233 млн). У квітні 2012-го Forbes оцінив статки бізнесмена в $904 млн (11-те місце у списку найбагатших українців). Згідно з даними Forbes, у 2014 році статки Бахматюка становили $623 млн.

Кримінальні провадження. У листопаді 2019 року НАБУ затримало сімох підозрюваних у справі VAB Банку. Їм інкримінують змову з метою заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту НБУ, виданого VAB Банку у жовтні 2014 року. Ексголову VAB Банку Дениса Мальцева та його бенефіціара Олега Бахматюка оголосили у розшук. Також серед ключових фігур розслідування - ексзаступник голови НБУ і нинішній голова Райффайзен Банку Аваль Олександр Писарук.

18 жовтня 2022 року НАБУ повідомило про нові підозри Олегу Бахматюку та колишньому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову. За версією слідства, протягом 2015-2016 років голова ДФС (тоді цю посаду обіймав Насіров) отримав $5,5 млн та 21 млн євро неправомірної вигоди від власника агрохолдингу за те, щоб його компанії відшкодували понад 3,2 млрд грн податку на додану вартість.

В березні 2023 року ВАКС заочно арештував Бахматюка за підозрою у наданні хабаря тодішньому голові Фіскальної служби Роману Насірову та його раднику.

В березні 2023 року суд в Австрії відмовив у екстрадиції Бахматюка в справі VAB Банку.

2 лютого 2024 року до суду направили справу зі звинуваченнями проти Бахматюка про хабар у 722 млн грн ексглаві Державної фіскальної служби Романа Насірова та його радника.

25 березня 2024 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього бенефіціара VAB Банку Олега Бахматюка та його сестри Наталії Василюк, ексголови наглядової ради банку, яких звинувачують у незаконному заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту НБУ. 

Сім'я. Бізнесмен одружений, є три дочки і сина.

25.03.2024 р.