RU

Скрипка Олег

Лідер гурту "Воплі Відоплясова"

Скрипка Олег
Джерело фото: krainamriy.com
Дата народження: 24.05.1964

Олег Юрійович Скрипка – музикант-мультіїінструменталіст, актор, вокаліст, автор пісень, лідер гурту "Воплі Відоплясова". Заслужений артист України (2005).

Місце народження. Освіта. Народився у місті Ходжент у Таджикистані у родині українських переселенців (батько – лікар, мама – вихователь дитячого садка). Прожив у середньоазіатській республіці майже вісім років. У 1972 році сім'я переїхала до Кіровська Мурманської області.

З подачі мами вивчився у музичній школі грі на баяні (закінчив з відзнакою). У 1986 році закінчив Київський політехнічний інститут.

Кар'єра. Першу рок-групу створив ще у школі. Наступну створив уже в інституті, бувши студентом. Грав у групі, брав участь у виставах. Спочатку все це було на рівні самодіяльності, у вільний від здобуття вищої освіти час (тоді ще мріяв стати радіоінженером).

Після закінчення вишу Олег Скрипка влаштувався на завод "Квант". Приблизно тоді з'явилося розуміння, що музика для нього не просто хобі. Ідея створення професійної команди виникла у травні 1986 року. У жовтні 1987-го вже було сформовано постійний склад рок-гурту, названого "Воплі Відоплясова" (ВВ): до складу увійшли приятелі Скрипки - Олександр Піпа, Юрій Здоренко та Сергій Сахно. У тому ж році було написано перший хіт - "Танці", який переміг на київському рок-фестивалі Рок-парад.

1988 був відзначений декількома помітними дебютами, у тому числі - спільним концертом з американським колективом Sonic Youth.

У 1990-му відбувся тур ВВ Францією та Швейцарією. Через рік група перебирається до Франції. 1991-го видає перший офіційний альбом - "Або - або".

У грудні 1996-го, набравшись вражень та досвіду, гурт повертається до Києва.

У 1997-му виходять альбоми "Країна мрій" та "Музіка". Починається період численних гастролей, за досить короткий проміжок часу гурт повертає колишніх шанувальників та збільшує ряди фанів.

Багато уваги приділяє популяризації української мови та українського фольклору. Був натхненником фестивалю "Рок-Січ". Вигадав та реалізував культурний проєкт - етнофестиваль "Країна мрій". Веде активну боротьбу з аудіо-піратством.

Театр та телебачення. Спробував себе у ролі актора, зігравши у п'єсі "Наталка Полтавка" столичного театру ім. І.Франка.

Знявся у новорічному мюзиклі "Вечори на хуторі поблизу Диканьки".

У 2007-му виступив у проєкті "Танці з зірками - 2" на телеканалі "1+1".

У 2012 році музикант став тренером талант-шоу "Голос країни" на каналі "1+1". Пізніше він взяв на себе ті ж функції у шоу "Голос.Діти", де діти від 6 до 14 років осягають секрети успішних виступів на сцені. Його підопічна, семирічна Аня Ткач стала переможницею шоу.

У 2013 році Скрипка ініціював проєкт - Фестиваль "Монмартр на Андріївському узвозі".

З 2016 року - ведучий програми "Країна Мрій" на радіо Країна ФМ.

Дискографія. 2001 - Інколи. 2004 – "Відрада". 2009 - "Серце у Мене Вразливе". 2010 – "Щедрик" (сингл). 2011 – "Жоржна". 2011 - "Гуманісти" (разом із Лесем Подерв'янським). 2016 – Україна (сингл).

Регалії та нагороди. Заслужений артист України (2005). У серпні 2022 року нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

Особисте життя. Перша дружина – француженка Марі Рібо, прожила сім років. Познайомилися вони після приїзду до Парижа на початку 1990 року. Коли музикант вирішив повернутися в Україну, шлюб розпався. Марі не захотіла залишати рідну країну.

Друга дружина – Наталія Сідь, з нею Олег познайомився у 1997 році після повернення в Україну. У пари (шлюб зареєстрований приблизно 2005 року) народилося четверо дітей: сини – Роман (2005 р.н.) та Устим (2008 р.н.) та доньки – Олеся (2010 р.н.) та Зоряна (2012 р.н.).

Хобі. Активний відпочинок, туризм.

09.04.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):