RU

Тягнибок Олег

Лідер ВО Свобода

Тягнибок Олег
Джерело фото: LIGA.net
Дата народження: 07.11.1968

Олег Ярославович Тягнибок – голова політичної партії Всеукраїнське об'єднання Свобода. Народний депутат України III, IV та VII скликань, кандидат у президенти України на виборах 2010 та 2014 років.

Місце народження. Освіта. Уродженець Львова. У 1993 році закінчив Львівський державний медінститут, лікувальний факультет. У 1999-гму отримав диплом юриста у Львівському держуніверситеті ім.І.Франка.

Кар'єра медика та політика. У 1989-1990 pp. Тягнибок працював санітаром хірургічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні, потім ще два роки – медбратом у нейрохірургічному відділенні. З серпня 1993-го до липня 1996-го - лікарем-інтерном в урологічному та хірургічному відділеннях Львівської обласної лікарні швидкої медичної допомоги.

У політиці один із найвідоміших українських націоналістів сучасності – зі студентської лави. Спершу був керівником осередку Студентського братства Львівського медінституту. У 1991-1994 pp. очолював Студентське братство Львова. У 1994-1998 роках. представляв інтереси громади у Львівській облраді. Понад 10 років був членом Соціал-національної партії України (СНПУ).

Народний депутат України III та IV скликань. Обидва рази проходив до парламенту мажоритарними округами Львівщини. У Верховній Раді III скликання був членом фракції Українського Народного Руху. У наступному парламенті – 2002-2006 рр. – входив до фракції Наша Україна (ця ж політсила висунула Тягнибока у кандидати у народні депутати). Обидва скликання був членом комітету ВР з питань бюджету.

З лютого 2004 року керує Всеукраїнським об'єднанням Свобода.

Спроби партії на виборах 2006 та 2007 років стати парламентською не увінчалися успіхом.

У квітні 2008-го ВО Свобода висунула свого лідера кандидатом на посаду мера Києва, проте він набрав менше ніж 2% голосів киян. Аналогічний результат він здобув і на президентських виборах 2010 року.

На виборах восени 2012 року ВО Свобода на чолі з Тягнибоком отримала 36 депутатських мандатів у Верховній Раді VII скликання. У новому парламенті Тягнибок увійшов до складу комітету ВР з питань інформатизації та інформаційних технологій.

В результаті президентських виборів 2014 року посів 10 місце серед усіх кандидатів з результатом 1,16%.

За результатами позачергових виборів Верховної Ради у жовтні 2014 року очолювана Олегом Тягнибоком партія Свобода не пройшла до українського парламенту VIII скликання, показавши результат 4,7% при прохідному бар'єрі у 5%. Проте за результатами виборів в одномандатних округах до Верховної Ради пройшло 6 депутатів, які балотувалися від ВО Свобода.

На виборах у ВРУ 2019 року партія Свобода не подолала прохідний бар'єр у 5%.

Погляди. В економіці партія та її лідер закликають вибудувати насамперед грамотну енергетичну політику. Для цього, згідно з програмою партії, слід відмовитися від монополізованих постачань енергоносіїв з Росії, повніше використовувати транзитний потенціал України і підвищити тарифи за транзит енергоносіїв.

Пріоритетами соціальної політики партія Тягнибока називає боротьбу з безробіттям, створення нових робочих місць, вихід із демографічної кризи та виконання зобов'язань держави перед громадянами.

У національній політиці Тягнибок та його Свобода борються за законодавче закріплення взаємин між "титульною нацією" - українцями - та національними меншинами, де було б чітко визначено права та обов'язки нацменшин. Партія виступає за панування української мови у всіх сферах суспільного життя, а також за мовлення загальнонаціональних каналів та показ іноземного телепродукту виключно українською мовою.

На дострокові вибори столичного голови та депутатів Київради навесні 2008 року Тягнибок та його соратники по партії пішли під гаслом "Стольному граду – українську владу".

Скандали. Служіння інтересам "титульної нації" не обходиться без скандалів. Так, у розпал президентської кампанії-2004 знімальній групі телеканалу Інтер вдалося зафіксувати виступ Тягнибока в Карпатах, де він дозволив собі невтішне висловлювання на адресу євреїв та росіян, яких він називав "жидами" та "москалями". Поруч із Тягнибоком тоді перебував Петро Ющенко, рідний брат на той момент опозиційного кандидата в президенти Віктора Ющенка, і скандал набув широкого розголосу. Власне, через різкі націоналістичні погляди та висловлювання Тягнибока політичні шляхи Нашої України та лідера Свободи розійшлися.

Сім'я. Дружина політика Ольга – лікар-епідеміолог. Подружжя виховує двох дочок – Ярину-Марію (1992 р.н.) та Дарину-Богдану (1995 р.н.), та сина Гордея (1997 р.н.).

Хобі. Одне з улюблених захоплень Тягнибока – футбол.

26.10.2023 р.