RU

Сумська Ольга

Актриса, телеведуча

Сумська Ольга
Джерело фото: facebook.com/Ольга Сумская

Ольга В'ячеславівна Сумська – актриса та телеведуча. Заслужена артистка України, народна артистка України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка.

Місце народження. Освіта. Народилася у Львові. Паралельно з навчанням у середній школі здобула музичну освіту. У 1987 році закінчила Київський театральний інститут ім. І.Карпенко-Карого.

Кар'єра. З 1987 по 2006 р. працювала в Академічному національному театрі російської драми ім. Л.Українки. Там зіграла у виставах "Самовбивця", "Скажені гроші", "Дама без камелій", "Ревізор", "Сон у літню ніч", "Неймовірний бал", "Криваве весілля" та ін.

Як кіноактриса знялася у фільмах "Вечори на хуторі поблизу Диканьки", "І у звуках пам'ять відгукнеться", "За покликом серця", "Голос трави", "Пастка", "Партитура на могильному камені", "Попелюшка", "За двома зайцями" та ін.

Всенародну популярність і популярність Ользі Сумській принесла роль головної героїні Роксолани в серіалі "Роксолана - полонянка султана", що вийшов на екрани в 1996 році.

Окрім серіалу "Роксолана", який став візитною карткою актриси, Ольга Сумська знялася у картинах "Записки кирпатого Мефістофеля", "Кілька любовних історій", "Останній солдат", "Тигролові" та ін.

Телебачення З 1997-го до 2008 року вела на телеканалі 1+1 проєкт "Імперія кіно".

У 2006 році взяла участь у першому сезоні проєкту "Танці із зірками" на каналі "1+1".

З 2013 - експерт програми "Битва екстрасенсів" на каналі СТБ.

У 2017 році стала членом журі "Ліга Сміху" на телеканалі "1+1".

Політика. Була членом політради партії Лева Парцхаладзе Європейська столиця. У 2006-му балотувалася у депутати Київради (третім номером у списку блоку Київ – Європейська столиця) та на посаду мера Києва (самовисуванцем).

Як кандидат у депутати заявляла про намір лобіювати ідею проведення у Києві кінофестивалю європейського рівня, оскільки саме такий захід може виправити "катастрофічну ситуацію з українським кінематографом". Також говорила про необхідність змінити систему навчання українських акторів, щоби зробити вітчизняну акторську школу конкурентоспроможною на міжнародному рівні.

Регалії на нагороди. Заслужена артистка України. Лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка. Лауреат кількох Гран-прі на російських кінофестивалях за найкраще виконання жіночих ролей.

Орден княгині Ольги III ступеня (11 вересня 2021 року).

Сім'я. Народилася у сім'ї акторів Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка В'ячеслава Сумського (Народний артист України) та Ганни Опанасенко.

Першим чоловіком Ольги Сумської був актор Народний артист України Євген Паперний. З 1996-го одружена з актором Віталієм Борисюком. Акторка має дві дочки: від першого шлюбу Антоніна (1990 р.н.) і від другого - Ганна (2002 р.н.).

Зять актор Володимир Яглич. 2017 року в актриси народилася внучка Єва Яглич. У квітні 2020 року в актриси народився онук Данило Яглич.

Старша сестра Ольги Сумської – Народна артистка України Наталія Сумська, дружина актора Анатолія Хостікоєва.

08.04.2024 р .