RU

Остін Ллойд

Міністр оборони США

Остін Ллойд
Ллойд Остін (Фото: EPA)

Ллойд Джеймс Остін III - міністр оборони США, генерал армії США у відставці, глава Центрального командування збройних сил США в Іраку та Афганістані (2013-2016).

Остін служить в армії США вже понад 40 років. Він перший темношкірий офіцер, який перейняв командування бойовою дивізією. Також він перший темношкірий генерал, який контролював перебіг бойових дій у всьому театрі війни (на Близькому Сході). Ллойд став першим в історії афроамериканцем, який очолив Пентагон.

Місце народження. Освіта. Ллойд Джеймс Остін III народився 8 серпня 1953 року в Мобілі, штат Алабама, виріс у Томасвіллі, штат Джорджія. У червні 1975 закінчив Військову академію США (Вест-Пойнт), здобувши ступінь бакалавра наук. У 1986 році здобув ступінь магістра мистецтв у галузі освіти в університеті Оберна та ступінь магістра з управління бізнесом у Вебстерському університеті. Військову освіту здобув на піхотних офіцерських курсах підвищення кваліфікації, у Командно-штабному та Військовому коледжах армії США.

Військова кар'єра. Військову службу розпочав лейтенантом, командиром піхотного взводу у 3-й механізованій дивізії у Німеччині. Обіймав посаду і командира розвідувальної роти, командира роти вогневої підтримки 508-го парашутного полку в 82-й повітряно-десантній дивізії, після помічника начальника оперативного відділу 1-ї бригади дивізії.

У 1981 році направлений в Індіанаполіс, де служив оперативним офіцером управління набору рекрутів армії США в штаті, пізніше був призначений командиром батальйону рекрутів армії США.

Служив викладачем тактики у Військовій академії та США у Вест-Пойнті, Нью-Йорк. Продовжив навчання в Командно-штабному коледжі армії у Форт Лівенворт, Канзас, звідки був направлений до 10-ї гірничо- піхотної дивізії. Службу продовжував на різних командних та штабних посадах.

З 1993 - командир 2-го батальйону 505-го парашутного полку 82-ї дивізії, а після закінчення навчання у Військовому коледжі армії в Карлайлі, штат Пенсільванія, призначений командиром 3-ї бригади 82-ї дивізії. Продовжував службу начальником управління планування Об'єднаного Комітету начальників штабів.

У 2003 році США вторглися до Іраку. Остін був помічником командира 3-ї піхотної дивізії, організувавши перекидання військових до Іраку в березні того ж року. Через кілька тижнів дивізію перекинули до Кувейту, і вона очолила коаліційні сили в операції, що призвела до повалення уряду Хусейна. Перша бригада дивізії захопила міжнародний аеропорт Багдада, друга – штурмувала центр іракської столиці, зігравши важливу роль операції.

З вересня 2003 по серпень 2005 - Остін знаходився в Афганістані як командир 10-ї гірськострілецької дивізії. У цей період його дивізія провела три відомі військові операції з розкриття, затримання та ліквідації талібів. Авіаційна бригада дивізії була єдиною в Афганістані на той момент і забезпечувала повітряну підтримку всіх частин армії США, які діяли в країні. Вони відповідали за авіапідтримку, медичну евакуацію та завдання, спрямовані проти Талібану та Аль-Каїди. 10-а гірськострілецька дивізія була першим підрозділом, який використовував службових собак в Афганістані.

З вересня 2005 по жовтень 2006  начальник штабу Центрального командування ЗС США на авіабазі Мак-Ділл у Тампі.

8 грудня 2006 року Ллойду Остіну присвоєно військове звання генерал-лейтенант, був призначений командиром 18-го повітрянодесантного корпусу у Форті Брегг, у Північній Кароліні.

У серпні 2009 року обійняв посаду директора Об'єднаного комітету начальників штабів.

У лютому 2008 року призначений командувачем багатонаціонального корпусу в Іраку, під його керівництвом перебувало 152 тисячі військовослужбовців коаліційних сил.

1 вересня 2010 року по 18 грудня 2001 року - командувач всіх американських військ в Іраку, до повного виведення збройних сил США з території країни.

З 14 грудня 2011 по 31 січня 2012 року 33-й заступник начальника штабу армії США.

З 22 березня 2013 року по 2016 рік голова Центрального командування збройних сил США в Іраку та Афганістані.

Після звільнення з військової служби обіймав посади у радах директорів кількох комерційних компаній, зокрема Raytheon Technologies та Nucor.

8 грудня 2020 року обраний президент США Джо Байден вирішив призначити Ллойда Остіна міністром оборони США.

22 січня Сенат США затвердив кандидатуру Ллойда Остіна на посаду міністра оборони. Ллойд Остін став першим в історії афроамериканцем, котрий очолив Пентагон.

06.10.2023 р.