RU

Оцерклевич Олексій

Ексначальник Управління державної охорони України

Оцерклевич Олексій
Джерело фото: facebook.com/Алексей Оцерклевич
Дата народження: 28.09.1980

Олексій Ярославович Оцерклевич (кіборг Купол) – український військовий, генерал-майор ЗСУ, ексначальник Управління державної охорони України (з травня 2019 року).

Місце народження. Освіта. Народився 28 вересня 1980 року у Болграді Одеської області.

У 2019 році закінчив Командно-штабний інститут застосування сил (військ) Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Військова кар'єра. Брав участь у антитерористичній операції на сході України. У грудні 2014-го обіймав посаду заступника командира 1-го механізованого батальйону 93-ї окремої механізованої бригади, згодом виконував обов'язки командира підрозділу. Батальйон взяв найактивнішу участь у зимових боях за Донецький аеропорт, понад 40 воїнів полягли смертю хоробрих.

Олексій Оцерклевич став відомий завдяки військовим хитрощам, які дозволили провести без жодного пострілу ротацію військових та добровольців у Донецькому аеропорту - прямо на очах у ватажка російських найманців Мотороли.

З грудня 2015 року – командир 1-го механізованого батальйону 54-ї бригади.

У 2016 році учасник боїв на Світлодарській дузі.

У 2017 році призначений на посаду заступника командира бригади. У квітні 2017 року заступника командира 54-ї бригади Олексія Оцерклевича усунули з посади через те, що він озвучив проблему неналежних умов проживання військовослужбовців у наметах на Чугуївському полігоні. Бійці вийшли на полігон після 13 місяців бойових дій під Світлодарськом. У наметі для вмивання були відсутні крани. Оцерклевич звернувся до тилових служб, і йому сказали, що треба написати заявку, і краники надішлють десь за тиждень. Тоді офіцер звернувся до волонтера Юрія Місягіна, і вже наступного дня на полігон надіслали крани. Водночас Місягін написав про ситуацію в соцмережі та виклав фото з намету без кранів. До бригади приїхала комісія на чолі з генерал-майором Олександром Краснооким, який вирішив звільнити з посади заступника комбрига та перевести на штабну роботу. Через деякий час Оцерклевич отримав призначення до штабу Сухопутних військ у Києві.

29 травня 2019 року указом президента України Володимира Зеленського призначений начальником Управління державної охорони України. Рекомендації щодо кандидатури Олексія Оцерклевича Зеленський отримав від офіцерів, ветеранів, волонтерів та журналістів.

16 жовтня 2019 року Володимир Зеленський звільнив Олексія Оцерклевича з посади начальника Управління державної охорони та надав йому військове звання генерал-майора.

Нагороди. Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (29 грудня 2016 р.).

Медаль "Захиснику Вітчизни" (8 квітня 2016 року).

Сім'я. Оцерклевич одружений, виховує двох синів та доньку.

28.09.2023 р.