RU

Паніотто Володимир

Соціолог, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології

Паніотто Володимир

Володимир Ілліч Паніотто – український соціолог, доктор філософських наук, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), професор кафедри соціології Університету Києво-Могилянська Академія, один із засновників конкурсу "Кращий молодий соціолог року".

Місце народження. Освіта. Народився 22 січня 1947 року у Києві. Закінчив механіко-математичний факультет Київського університету ім. Шевченка.

Кар'єра. У 1970 році працював в Інституті філософії АН УРСР науковим співробітником, завідувачем сектору комп'ютерного моделювання соціальних процесів.

З 1990 року – завідувач відділу методології та методів соціології Інституту соціології НАН України.

У 1991-1992 pp. – професор Київського університету ім. Шевченка.

У 1992 році з його ініціативи та допомоги з боку Валерія Хмелька та Майкла Сваффорда було створено Київський міжнародний інститут соціології, директором якого він став. У тому ж році він обійняв посаду професора Національного університету Києво-Могилянської академії.

У 1993 та 1995 роках проходив стажування в Колумбійському та Мюнхенському університетах, а також працював професором в Університеті Джонса Хопкінса.

З 1996 року є членом Європейської асоціації дослідників громадської думки та маркетингу (ESOMAR), а упродовж 2001-2005 років був першим в Україні національним представником ESOMAR.

У 2002 році разом із Євгеном Головахою був включений до видання "Who is who in the World".

У 2003 році адаптував методику рейтингових досліджень Міжнародного конкурсу торгових марок "Фаворити Успіху" до особливостей українського ринку.

Володимир Паніотто брав участь у розробці методології екзит-полів, які проводять Київський міжнародний інститут соціології та група компаній під назвою "Національний екзит-пол". Великий суспільний резонанс, неоднозначну оцінку та численні дискусії викликали екзит-поли 2004 року.

Володимир Паніотто є членом Правління Соціологічної асоціації України, член ESOMAR, WAPOR, AAPOR, Міжнародної соціологічної асоціації (ISA).

З 2006 року є віцепрезидентом Української асоціації маркетингу (УАМ).

У 2006 р. Володимир Паніотто спільно з чоловіком Наталії Паніною Є. Головахою заснував центр ім. Паніна. Центр щорічно проводить конкурс для молодих соціологів та вручає медалі ім. Н.Паніна.

Член редколегій низки журналів: "Соціологія: теорія, методи, маркетинг", "Маркетингові дослідження", "Статистика України", "4М: Методологія, Методи, Математичне моделювання в соціології".

Наукова діяльність. Володимир Паніотто видав 10 книг та понад 200 статей та розділів. Він відомий як експерт із питань методології; соціологічних досліджень Інші теми публікацій – дослідження бідності; престиж професій; аналіз соціометричних даних; екзит-підлога; ксенофобія.

У 1988 році він отримав другу премію на Всесоюзному конкурсі за книгу, написану у співавторстві з В. Максименком "Навіщо соціологу математика".

Вибрані монографії. "Статистичний аналіз соціологічних даних (у співавторстві з В. Максименком та М. Харченком)" - 2004, "Досвід моделювання соціальних процесів", під ред. Володимира Паніотто - 1989, "Поштове опитування у соціологічному дослідженні (у співавт. з Ю.Яковенком)" - 1988, "Якість соціологічної інформації" - 1986, "Кількісні методи в соціологічних дослідженнях (у співавт. з В. Максименком)" - 1988, "Структура міжособистісних відносин" – 1975.

2 лютого 2022 року відбулась презентація книги "Соціологія в анекдотах".

04.01.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):