RU

Пелосі Ненсі

Ексспікер Палати представників США

Пелосі Ненсі

Ненсі Пелосі американський політик, депутат Палати представників Конгресу США (з 1993 р.) від 8-го виборчого округу (Сан-Франциско) штату Каліфорнія, лідер фракції демократів у Палаті представників (з 2003 року). Спікер Палати представників США з 2019 до 2023 року, також обіймала цю посаду з 2007 до 2011 року.

Місце народження. Освіта. Народилася 26 березня 1940 року в Балтіморі в Мериленді в сім'ї вихідців з Італії. Її батько, демократ Томас д'Алесандро-молодший, був конгресменом США від штату Мериленд та мером Балтімора. Брат Ненсі Пелосі також був мером Балтімора у 1967-1971 роках.

Закінчила в 1962 році Вашингтонський університет Трініті, здобувши ступінь бакалавра політології.

Політична кар'єра. У 1976 році Пелосі була обрана членом Національного демократичного комітету від Каліфорнії і зберігала цю посаду протягом 20 років. 1977-го вона стає головою партії у Північній Каліфорнії, а пізніше – і каліфорнійської Демократичної партії.

Ненсі Пелосі працювала в комітеті демократичної передвиборчої кампанії до Сенату в 1985-1986 роках, водночас балотувалася на виборах голови Національного демократичного комітету, але їй не вдалося перемогти.

2 червня 1987 р. виграла вибори до Конгресу США від 8-го виборчого округу в Сан-Франциско - в окрузі, що голосує за демократів з 1949 р. Пелосі переобиралася в конгрес з не менше 75% голосів.

У 2001 році Пелосі була обрана партійним організатором меншини Конгресу США – це друга виборна посада після поста лідера меншості. У 2003 році обійняла посаду лідера меншості.

Працювала у Постійному спеціальному комітеті Палати представників у справах розвідувальних служб та у Комітеті асигнувань. Після терористичних актів 11 вересня 2001 року керувала в Конгресі розглядом роботи спецслужб і розробляла законопроєкт про створення незалежної комісії з вивчення діяльності федерального уряду - "Комісії 9/11".

Ненсі Пелосі була одним із найжорсткіших критиків адміністрації Джорджа Уокера Буша, а потім – губернатора штату Каліфорнія Арнольда Шварценеггера.

4 січня 2007 року Пелосі обрана спікером Палати представників США, вона стала першою жінкою на цій посаді за всю історію країни. Пелосі стала високопосадовою жінкою в американській історії на момент вступу на посаду, перебуваючи на третьому ступені табеля рангів після президента і віцепрезидента США. Демократи тоді знову відновили більшість у нижній палаті американського парламенту після дванадцятирічного перебування в опозиції.

На проміжних виборах до Палати представників демократи втратили більшість, тож посаду спікера перейшла до республіканців і Пелосі її втратила. З 3 січня 2011 року вона була лідером фракції меншості в Палаті.

У 2018 році на проміжних виборах до Палати представників демократи повернули більшість у цьому органі влади, тому Пелосі знову обійняла посаду спікера Палати представників.

У 2019 році Пелосі де-факто очолювала процес імпічменту Дональда Трампа у Палаті представників. Палата представників оголосила імпічмент Трампу, проте президента не було усунено з посади, тому що усунення не підтримав Сенат.

3 січня 2021 року Пелосі була переобрана на четвертий термін спікером палати представників.

1 травня 2022 р. відвідала Київ із візитом.

2 серпня 2021 року військовий літак, на якому летіла Пелосі, успішно приземлився у президентському військовому аеропорту "Суншань" у Тайбеї, столиці Тайваню. Пелосі стала найвищим американським політиком, який відвідав острів за останні 25 років.

17 листопада 2022 року, після виборів, на яких демократи зберегли контроль над Сенатом, але втратили над Палатою представників, Пелосі заявила, що більше не буде висуватися на посаду лідера Демократичної фракції у Палаті представників.

Нагороди. Кавалер Великого хреста Ордену "За заслуги перед Італійською Республікою" (2 червня 2007 року).

Орден княгині Ольги III ст. (Україна, 30 квітня 2022 року) - за вагомий особистий внесок у зміцнення українсько-американського міждержавного співробітництва, підтримку суверенної, незалежної та демократичної України.

Сім'я. З 1963 року Ненсі Пелосі одружена з бізнесменом Полом Пелосі. У них п'ятеро дітей: Ненсі Корін, Крістін, Жаклін, Пол та Олександра, а також дев'ятьох онуків. Олександра, журналіст, висвітлювала передвиборчу кампанію республіканця Джорджа Буша у 2000 році та пізніше випустила документальний фільм "Поїздки з Джорджем". Друга дочка, Крістін Пелосі, у 2007 році опублікувала книгу "Навчальний табір, які проводять кампанію: базова підготовка майбутніх лідерів". 

Ненсі Пелосі живе в районі Пасіфік-Хайтс у місті Сан-Франциско.

06.04.2024 р.