RU

Димінський Петро

Український бізнесмен, політик, колишній президент ФК "Карпати"

Димінський Петро
Джерело фото: fckarpaty.com
Дата народження: 27.11.1954

Петро Петрович Димінський – український бізнесмен та політик, один із власників паливно-промислової групи "Континіум", колишній власник інформаційного агентства ZIK, колишній президент ФК "Карпати" (Львів), народний депутат Верховної Ради України IV скликання.

Місце народження, Освіта. Народився у Кривому Розі (Дніпропетровська область). У 1977 році закінчив Криворізький гірничий інститут за спеціальністю гірничий інженер.

Кар'єра. 1975-1976 рр. - гірничий працівник шахт "Південна", "Центральна" ПЗ Кривбасруду.

1977-1982 рр. - підземний гірничий майстер, в.о. начальника, начальник підземної видобувної ділянки шахти ім. Ленінського комсомолу ВО Укрзахідвугілля у Червонограді (Львівська область).

1982-1987 рр. - начальник зміни, головний інженер шахти №10 "Великомостівська" ПЗ Укрзахідвугілля.

1987-1992 рр. - директор шахти N3 "Великомостівська" ПЗ Укрзахідвугілля.

1992-1995 рр. – технічний директор українсько-польського СП Галметал.

1998-2002 рр. - голова ради директорів фірми Західпромінвест, президент ТОВ "Європа-2" (Київ), голова наглядової ради АТ "НПК-Галичина" (Дрогобич).

З 2001 по 2020 р. – почесний президент ФК "Карпати" (м. Львів), власником якого був. У середині 1970-х Димінський виступав за футбольну команду "Кривбас" (Кривий Ріг).

2002-2006 рр. - Народний депутат Верховної Ради IV скликання. Пройшов до Верховної Ради за списком блоку Віктора Ющенка Наша Україна. Безпартійний, входив до фракції Наша Україна, потім був позафракційним, а потім увійшов до фракції Партії регіонів  Був членом комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Статки. У 2008 році газета Коментарі оцінила статки Димінського в $610 млн. Основні активи - частка в компанії з продажу нафтопродуктів Західна нафтова група (власник мережі заправок WOG), де його партнерами є Ігор Єремєєв та Степан Івахів, та мережа призначених для відпочинку та розваг закладів. Гранд" та "Спліт" (зокрема, готель "Гранд", розважальний комплекс "Гранд-клуб Софія" у центрі Львова, заміський готельний комплекс "Гранд-резорт", диско-клуб "Спліт-Карпати"). Говорять також про частку акцій, що нібито належить Димінському у Львівгазі. Втім, після змін у структурі власників НПК Галичина ніхто не береться назвати всі активи, якими володіє бізнесмен, оскільки частину їх він продав при реорганізації, а частину передав до управління. Відомо лише, що його інтереси, окрім згаданих компаній, є ще й у металургії, банківській сфері, будівництві доріг. Крім того, Димінського вважають власником багатьох об'єктів нерухомості у Львові та околицях.

У 2012-му експерти журналу Кореспондент включили бізнесмена зі статком у $90 млн до рейтингу найбагатших українців "Золота сотня", де він став 75-м.

Участь у ДТП. 18 серпня 2017 року біля села Ямельня Львівської області сталася ДТП за участю автомобіля Петра Димінського. Внаслідок ДТП загинула молода жінка. Як стверджували свідки, за кермом нібито був політик, проте сторона обвинуваченого висуває версію, що керував автомобілем охоронець бізнесмена. За кілька днів після інциденту Петро Димінський виїхав за кордон і з того часу не повертався до України.

12 грудня 2017 року Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури та дав дозвіл на затримання Петра Димінського та доставку його до суду для обрання запобіжного заходу - утримання під вартою. На нього подали документи до Інтерполу.

Сім'я. Політик одружений. Разом із дружиною виховав двох доньок.

Хобі. На дозвіллі захоплюється футболом.

08.11.2023 р.