RU

Пейчинович-Бурич Марія

Генеральний секретар Ради Європи

Пейчинович-Бурич Марія

Марія Пейчинович-Бурич - генеральний секретар Ради Європи, хорватський політик, економіст. Колишній депутат Хорватського собору (парламенту Хорватії). Віцепрем'єр та міністр закордонних та європейських справ Хорватії (2017-2019). Член консервативної партії Хорватська демократична співдружність, що входить до складу ЄНП.

Місце народження. Освіта. Народилася 9 квітня 1963 року в Мостарі, Боснії та Герцеговині, СФРЮ.

У 1985 році закінчила економічний факультет Загребського університету. У 1994 році здобула ступінь магістра в Коледжі Європи.

Володіє англійською, французькою, іспанською та німецькою мовами.

Кар'єра. Працювала у зовнішньоторговельних підприємствах, пізніше обіймала керівні посади у хорватських організаціях, які займаються питаннями європейської інтеграції.

У 1997-2000 роках – директор фармацевтичної компанії "Pliva".

У 2000 році призначена помічником міністра у справах європейської інтеграції.

У 2004-2005 роках - державний секретар відомства європейської інтеграції, а потім до 2008 року – у Міністерстві закордонних справ та європейської інтеграції. Водночас у 2006 – 2008 рр. - член хорватської групи з переговорів про членство Хорватії в Євросоюзі, перемовник із питань зовнішньої політики, безпеки та оборонної політики та інших питань.

Вступивши до Хорватської демократичної співдружності, за списком цієї партії з 2008 по 2011 рік була обрана депутатом Хорватського собору.

У 2008-2011 роках - голова делегації Об'єднаного парламентського комітету Хорватія – ЄС; голова делегації парламенту Хорватії у Парламентській асамблеї НАТО; член Комітету з питань європейської інтеграції, Комітету із закордонних справ, Національного комітету з контролю за переговорами; член та заступник голови делегацій парламенту Хорватії у Парламентських Асамблеях (ПА) Ради Європи, Західноєвропейського союзу, Парламентського Середземноморського союзу; член парламентського комітету зі зв'язків із громадськістю, Парламентських Асамблей Західноєвропейського союзу; Комітету з економічних питань та розвитку Ради Парламентських Асамблей; голова підкомітету з питань розвитку Ради Парламентських Асамблей; Голова Хорватсько-американського товариства дружби у парламенті Хорватії.

У 2012-2013 роках читала лекції про Лісабонську угоду на семінарах Школи державного управління Хорватії. Кілька років займалася консалтинговою та викладацькою діяльністю. Зокрема, була приватним консультантом з питань проєктів ЄС, програми розвитку ООН та обопільного фінансування таких проєктів у країнах-кандидатах та потенційних кандидатах на вступ до ЄС, а також у державах-сусідах Європейського Союзу. Також надавала консультації щодо питань європейської інтеграції уряду Сербії.

У 2016 році повернулася на державну службу, обійнявши посаду держсекретаря у Міністерстві закордонних та європейських справ.

Після призначення Андрія Пленковича прем'єр-міністром Хорватії, той призначив її міністром закордонних та європейських справ. 19 червня 2017 року Марія Пейчинович-Бурич вступила на посаду заступника прем'єр-міністра та міністра закордонних та європейських справ Хорватії.

26 червня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за обрання 14-го генерального секретаря організації, кандидатами на посаду якого були міністр закордонних справ Пейчинович-Бурич та її бельгійський колега Дідьє Рейндерс. Пейчинович Бурич перемогла Рейндерса 159 голосами проти 105. Вона офіційно приведена до присяги 18 вересня 2019 року.

01.03.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 19 Червня 2024г (Ср):