RU

Пейдж Ларрі

Американський мільярдер, головний виконавчий директор та співзасновник Google

Пейдж Ларрі
Джерело фото: ЕPA
Дата народження: 26.03.1973

Лоуренс Едвард "Ларрі" Пейдж - американський мільярдер, разом із Сергієм Бріном - розробник пошукової системи та засновник компанії Google.

Місце народження. Освіта. Ларрі Пейдж народився 26 березня 1973 р. в Лансінгу (штат Мічиган, США), в сім'ї викладачів: Карла Віктора Пейджа-старшого, професора інформатики в Університеті штату Мічиган, здобув науковий ступінь доктор філософії з інформатики в університеті Мічигану в 1965 році. створена дисципліна інформатика, що описувався репортером BBC Віллом Смейлом як "піонер в інформатиці та штучному інтелекті"; та Глорії Пейдж, викладача програмування того ж університету та коледжу Лаймана Брігса.

Комп'ютери вперше привернули увагу Пейджа, коли йому було шість років, так він зміг "пограти з мотлохом, що лежить навколо" - персональними комп'ютерами першого покоління, залишеними його батьками. Він став "першою дитиною у своїй початковій школі, що виконала завдання в текстовому процесорі". Старший брат також навчив Пейджа розбирати речі на шматки, і невдовзі Пейдж розібрав "все у своєму домі, щоб подивитися, як це працює". 

Пейдж відвідував школу Монтессорі в Окемос в громаді Окемос, штат Мічиган, з 1975 по 1979 рр., і закінчив Іст-Лансінгську середню школу у 1991 році. Він відвідував Інтерлохенський центр мистецтв як саксофоніст протягом літніх періодів часу два роки поспіль у середній школі.

Пейдж має ступінь бакалавра з комп'ютерної інженерії в університеті Мічигану з відзнакою і магістра з інформатики в Стенфордському університеті.

Бізнес. Під час навчання у Стенфордському університеті Пейдж познайомився з іншим аспірантом-математиком – Сергієм Бріном. Згодом вони разом заснували інтернет-компанію Google, яка розпочала свою діяльність у 1998 році. Пейдж спільно з Сергієм Бріном обіймав посаду президента в компанії Google.

У 2001 році Google отримала патент, що описує механізм PageRank. Патент був офіційно виданий Стенфордському університету та вказує Лоуренса Пейджа як винахідника. Пейдж - винахідник PageRank, найвідомішого алгоритму посилання ранжування Google. Пейдж отримав премію Марконі у 2004 році.

У 2003 році компанія орендувала свій нинішній офісний комплекс у Silicon Graphics у Маунтін-В'ю (штат Каліфорнія). Комплекс з того часу став відомим як Googleplex. Через три роки Google купила власність у SGI за $319 млн. До цього часу назва Google увійшла до побутової мови, внаслідок чого дієслово google було додано до академічного словника Merriam Webster та Оксфордського словника англійської мови зі значенням "використовувати пошукову систему Google, щоб знайти інформацію в інтернеті".

У липні 2001 року, на запрошення засновників компанії, посаду голови ради директорів та головного виконавчого директора Google обійняв Ерік Шмідт.

4 квітня 2011 року головним виконавчим директором став Ларрі Пейдж. Ерік Шмідт залишився головою ради директорів компанії Google.

Станом на 20 червня 2010 року, Пейджу, Бріну та Еріку Шмідту належало приблизно 91% акцій класу B, які надають своїм власникам 68% голосів. Тріумвірат надає вирішальний вплив у розв'язання всіх питань, що належать до компетенції акціонерів.

У 2015 році в результаті реорганізації Google та створення холдингу Alphabet генеральним директором компанії став Сундар Пічаї.

Статки. Пейдж входить до найбагатших людей планети. Станом на 17 вересня 2008 року з $15,8 млрд, посідав чотирнадцяте місце у рейтингу Forbes 400.

У 2011 році він посів 24-те місце в списку мільярдерів Forbes і став 11 найбагатшою людиною в США.

Станом на березень 2017 року Пейдж є 12-м у списку найбагатших людей у світі зі статком $40,7 млрд.

Спільно із Сергієм Бріном їм було куплено пасажирський літак Boeing 767 для особистого користування.

Станом на 16 листопада 2018 року Пейдж входить до числа найбагатших людей планети зі статками $49,6 млрд, займаючи шосте місце в рейтингу Forbes.

Станом на липень 2020 року Пейдж є 10-м у списку найбагатших людей у світі, зі статками $67,1 млрд.

Благодійність. У листопаді 2014 року фонд сім'ї Пейдж, Фонд пам'яті Карла Віктора Пейджа, за наявними даними, що має активи, що перевищує мільярд доларів наприкінці 2013 року, надав $15 млн, щоб допомогти зусиллям проти епідемії вірусу Ебола в Західній Африці.

Сім'я. У 2007 році Ларі Пейдж одружився з Люсінд Саутворт на острові Неккер, в Карибському морі, що належить Річарду Бренсону. Саутворт – вчений-дослідник, сестра актриси та моделі Керрі Саутворт. Мають двох дітей, які народилися у 2009 та 2011 роках.

23.02.2024 р.