RU

Білосюк (Підгрушна) Олена

Біатлоністка

Білосюк (Підгрушна) Олена
Джерело фото: biathlon.com.ua

Олена Михайлівна Підгрушна, у шлюбі Білосюк – українська біатлоністка, заслужений майстер спорту України, чемпіонка Олімпійських ігор у Сочі, чемпіонка світу, 5-кратна чемпіонка Європи, переможниця та призер етапів Кубка світу з біатлону. З 25 березня 2014 року по 8 квітня 2015 року - заступник міністра молоді та спорту України.

Місце народження. Освіта. Олена Підгрушна народилася 9 січня 1987 року у Легниці, Польща. Закінчила Тернопільський національний педагогічний університет (викладач фізичної культури та спорту). Аспірантка Львівського державного університету фізичної культури.

Спортивна кар'єра Виступає за спортивне товариство "Колос". Перший та нинішній тренер – Ігор Починок, тренер (збірний) – Євген Колупаєв.

Серед спортивних досягнень - переможець етапу Кубка світу в Оберхофі (естафета), бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів та юнаків 2006 року, срібний призер чемпіонату Європи 2007 року серед юніорок, золота медалістка у складі естафетної команди чемпіонату Європи 2009 (Уфа, Росія), срібна медалістка у складі естафетної команди чемпіонату Європи 2010 року (Отепя, Естонія), переможець спринту у Кенморі 2016 року (Канада).

На чемпіонаті світу 2011 року у Ханти-Мансійську здобула срібло в естафеті 4х6 км, проте через порушення антидопінгових правил Оксаною Хвостенко Міжнародна спілка біатлоністів позбавила українську жіночу естафетну четвірку другого місця.

На чемпіонаті світу 2013 здобула 3 медалі: золоту у спринті, срібну в естафеті та бронзову у гонці переслідування.

На Олімпіаді в Сочі 2014 року отримала золото в естафетній гонці 4 по 6 км (збірна України виступила у складі Юлії Джімі, Віти Семеренко, Валентини Семеренко та Олени Підгрушної).

Після Олімпійських ігор у Сочі взяла паузу у спорті та звільнилася зі Львівського державного університету внутрішніх справ.

З квітня 2014 року - заступник міністра молоді та спорту України.

26 березня 2015 року ухвалила рішення повернутися в біатлон та залишила посаду заступника міністра молоді та спорту України.

Награди. Нагороджена орденом княгині Ольги II та III ступенів.

Особисте життя. Заміжня. Перший чоловік – Олексій Кайда, народний депутат України, член ВО Свобода.

5 червня 2021 року вийшла заміж та взяла прізвище чоловіка – Білосюк.

Захоплення. Вишивання, музика, танці.

28.12.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 30 Травня 2024г (Чт):