RU

Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд

Король Саудівської Аравії

Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд
Джерело фото: EPA
Дата народження: 31.12.1935

Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд - король Саудівської Аравії, хранитель двох святинь і глава династії Аль Саудів. Став королем і прем'єр-міністром 23 січня 2015 року після смерті свого єдинокровного брата, короля Абдалли.

Салман - син першого короля Саудівської Аравії Абдул-Азіза ібн Сауда і шостий із "сімки Судайрі", він був найбільш довіреним радником короля Фахда і найближчим братом наслідного принца Султана. До вступу на престол був міністром оборони (2011-2015) і губернатором провінції Ер-Ріяд (1963-2011).

Місце народження. Освіта. Народився 31 грудня 1935 року в Ер-Ріяді, ставши 25-м сином ібн Сауда, його матір'ю була Хасса Аль Судайрі. Разом із шістьма братами Салман утворив так звану "сімку Судайрі". Виховувався він у палаці Мурабба. Початкову освіту здобув у школі принців в Ер-Ріяді, яка була заснована ібн Саудом для своїх дітей. Салман вивчав релігію та сучасну науку.

Коли принцу Салману було 18 років, його батько, король Абдул-Азіз, у березні 1953 року призначив його своїм представником і еміром (мером) Ер-Ріяда. Пізніше, у квітні 1955 року, король Сауд призначив його мером Ер-Ріяда в чині міністра. Салман пішов у відставку з цієї посади в грудні 1960 року.

У лютому 1963 року Салмана призначили губернатором провінції Ер-Ріяд. Він пробув на цій посаді 48 років, з 1963 по 2011 рік. Як губернатор, він зробив внесок у перетворення Ер-Ріяда з середнього міста на великий мегаполіс. Він займався залученням туристів та інвестицій у країну. Він підтримував геополітичні та економічні відносини із Заходом.

Під час губернаторства Салмана його радниками були молоді висококваліфіковані технократи, набрані з Університету короля Сауда. У січні 2011 року він дав вказівку вжити заходів проти жебраків Ер-Ріяда, "які намагаються скористатися щедрістю людей". Усі жебраки-іноземці були депортовані, а місцеві жебраки пройшли програму реабілітації в міністерстві соціальних справ.

У листопаді 2011 року принц Салман був призначений міністром оборони. Він замінив на цій посаді свого померлого брата, наслідного принца Султана, а губернатором Ер-Ріяда призначили принца Саттама. Салман також увійшов до складу Ради національної безпеки. У квітні 2012 року він відвідав Сполучені Штати і Велику Британію, де зустрівся з президентом США Бараком Обамою і прем'єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном.

Газета Al Akhbar стверджувала, що призначення Салмана відбулося завдяки його здібностям до примирення та дипломатичним талантам, його приналежності до середнього покоління (що давало йому змогу виступати посередником між батьками і синами в королівській родині) і його широким знайомствам в арабському світі та міжнародній сфері (заведеним під час перебування на посаді губернатора).

Незабаром після смерті свого брата, наслідного принца Наїфа ібн Абдул-Азіза, принца Салмана в червні 2012 року призначили наслідним принцом Саудівської Аравії, а також заступником прем'єр-міністра. 

Будучи наслідним принцом Саудівської Аравії, Салман став хранителем двох святинь і королем Саудівської Аравії 23 січня 2015 року, одразу ж після смерті свого єдинокровного брата, короля Абдуллаха. Одночасно з цим інший єдинокровний брат Салмана, Мукрін ібн Абдул-Азіз Аль Сауд, став наслідним принцом і заступником прем'єр-міністра. Заступником спадкоємного принца і другим у лінії успадкування саудівського престолу призначили племінника Салмана, принца Мухаммеда ібн Наефа Аль Сауд.

Сім'я. Салман ібн Абдул-Азіз був одружений тричі. Його першою дружиною була Султана бінт Туркі Аль Судайрі, яка померла у віці 71 року наприкінці липня 2011 року. Вона була донькою дядька Салмана за материнською лінією, Туркі ібн Ахмада Аль Судайрі, який був одним із колишніх губернаторів провінції Асір. Діти Салмана від цього шлюбу - принц Фахд (нар. 1955), принц Султан (нар. 1956), принц Ахмед (нар. 1958), принц Абдул-Азіз (нар. 1960), принц Фейсал (нар. 1970) і принцеса Хасса (нар. 1974).

У другому шлюбі з Сарою бінт Фейсал Аль Субай-ай у нього народився син принц Сауд.

У третьому шлюбі з Фахдою бінт Фалах ібн Султан Аль Хіталайн - принц Мухаммед, принц Туркі, принц Халід, принц Наїф, принц Бандар і принц Ракан. Старший син Салмана від першого шлюбу, Фахд ібн Салман, помер від серцевої недостатності в 47 років у липні 2001 року. Інший син, Ахмад ібн Салман, помер після серцевого нападу в липні 2002 року в 43 роки.

Його другий син, Султан ібн Салман, став першою особою королівської крові, першим арабом і першим мусульманином, який полетів у космос. Абдул-Азіз ібн Салман, ще один його син, був заступником міністра нафти з 1995 року. Фейсал ібн Салман - губернатор провінції Ель-Мадіна. Один із його молодших синів, Мухаммед, наслідний принц Саудівської Аравії. Туркі ібн Салман у лютому 2013 року став головою компанії Saudi Research and Marketing Group, замінивши свого старшого брата Фейсала ібн Салмана.

15.12.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):