RU

Семенченко Семен

Екснародний депутат України (Самопоміч), засновник батальйону Донбас

Семенченко Семен
Дата народження: 06.06.1974

Семен Ігорьович Семенченко - народний депутат ВРУ VIII скликання (партія Самопоміч), військовий, командир 2-го Батальйону "Донбас" 1-ї Бригади оперативного призначення Національної гвардії України, сформованого із добровольців.

Місце народження. Освіта. Народився у Севастополі. Навчався у Чорноморському вищому військово-морському училищі ім. Нахімова. 1993 року вирішив здобути цивільну спеціальність. Перевівся до Севастопольського національного технічного університету на факультет фінансів.

Кар'єра. З 1998 по 2001 р. – головний редактор газети Севастопольський вісник.

2001 р. – директор ПП Центр суспільних соціально-економічних ініціатив.

З 2006 року займається підприємницькою діяльністю.

Коли розпочався військовий конфлікт на сході України, організував батальйон спеціального призначення "Донбас" 1-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України (звання – майор Нацгвардії) та взяв на себе командування. Це одне з перших добровольчих формувань, які організувалися для оборони Донецької та Луганської областей.

У серпні 2014 року отримав тяжке поранення, проходив курс лікування. Коли виникла загроза оточення його батальйону, Семенченко перервав лікування та займався виведенням бійців із району Іловайська.

У вересні 2014-го ухвалив рішення балотуватися у народні депутати від партії Самопоміч (№2 у списку).

З листопада 2014 р. до серпня 2019 року – народний депутат України VIII скликання, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Кримінальна справа. 24 березня 2021 року СБУ заявила, що Семен Семенченко та позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко були одними з організаторів приватної військової компанії та творцями схеми постачання зброї. Семенченку, Шевченку та іншим фігурантам повідомлено про підозру за статтею про створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань (ст. 260 КК). 26 березня, Печерський райсуд Київ обрав Семену Семенченку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 24 травня без можливості вийти під заставу.

26 липня 2021 року Солом'янський суд Києва змінив запобіжний захід для Семена Семенченка з цілодобового домашнього арешту на утримання під вартою терміном на 60 діб.

21 червня 2022 року Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід для Семена Семенченка з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. 13 червня до суду звертався листом начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов, де він ручався за Семенченка.

Нагороди. Нагороджений Орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Громадська діяльність. З 1998 по 2004 р. – голова виконкому ГО Народний рух за соціально-економічне та духовне відродження.

Сім'я. Одружений, виховує трьох синів – Григорія (2008 р.н.), Михайла (2010 р.н.) та Артема (2011 р.н.).

У вільний час захоплюється читанням історичної літератури та книг з теорії управління.

10.05.2024 р.