RU

Соболєв Єгор

Екснародний депутат України, ексглава громадського люстраційного комітету

Соболєв Єгор
Дата народження: 26.02.1977

Єгор Вікторович Соболєв – народний депутат Верховної ради України VIII скликання. Співзасновник Громадського люстраційного комітету.

Місце народження. Освіта. Народився у Краснодарі (РФ). У 1993 році вступив на історичний факультет Южносахалінського державного педагогічного інституту. У 1995-му кинув навчання на третьому курсі та переїхав до бабусі в Україну.

Кар'єра. У 1995 році працював спочатку рекламним агентом, а потім кореспондентом газети Феміда-прес у Донецьку.

У 1995-1996 pp. - ведучий програми Економічний тиждень на донецькому телеканалі 7х7.

У 1996 році Єгор Соболєв був кореспондентом відділу фінансів київської газети City.

У 1997-1998 pp. - економічний оглядач газети Київські відомості.

У січні 1998 року Єгора Соболєва був запрошений українським економічним журналістом Михайлом Коломійцем до ІА Українські новини. Працював економічним кореспондентом, згодом шеф-кореспондентом. Після загадкового самогубства Коломійця у Білорусі у жовтні 2002 року звільнився.

З грудня 2003 року був політичним журналістом-кореспондентом газети "Дзеркало тижня" та журналу "Кореспондент".

Влітку 2004 року був обраний головою Київської незалежної медіапрофспілки. Профспілка змогла ініціювати протести проти цензури на центральних телеканалах, які отримали назву журналістська революція.

Під час президентських виборів 2004 року на прохання 5 каналу висвітлював як незалежний журналіст роботу штабу Віктора Януковича.

З січня 2005 по 1 лютого 2008 пропрацював на 5 каналі. Спочатку був спеціальним кореспондентом, потім – співавтором програми "Година: важливо", створив авторську програму "Чи на п'ять?".

З січня 2007 року став одним із двох ведучих телепрограми "Час". 1 жовтня 2007 року після обговорення у цій програмі рекордної за розміром роздачі землі Київрадою Леоніда Черновецького Петро Порошенко порадив Соболєву шукати іншу роботу. У січні 2008 року програму було закрито і відновлено лише після того, як Соболєв звільнився з каналу.

У березні 2008 року Єгор Соболєв очолив портал delo.ua видавництва «Економіка» на період його реформування.

3 липня 2008-го Соболєва було призначено польськими менеджерами головним редактором ТРК Новини телевізійної групи Україна, що належить групі Систем Кепітал Менеджмент донецького мільярдера Ріната Ахметова. Пробув на цій посаді лише дві години, і того ж дня менеджмент ТРК Україна без пояснень розірвав з ним контракт.

У серпні 2008-го Соболєв заснував "Бюро журналістських розслідувань "Свідомо". Бюро стало проводити розслідування для місцевих газет, сконцентрувавшись на проблемах у кожному місті, які можуть бути вирішені лише центральною владою, зокрема освітою та охороною здоров'я. На момент приходу Віктора Януковича в березні 2010 року розслідування бюро виписували 52 газети, крім передплатників діяльність бюро фінансувалася грантами міжнародного фонду Відродження та проєкту Ю-медіа.

У 2011 році Єгор Соболєв створив громадську організацію "Громадянська служба "Свідомо".

Політична кар'єра. У липні 2013 року Єгор Соболєв оголосив про завершення журналістської кар'єри та перехід у політику.

Під час Євромайдану Соболєв був одним з активістів. Після Євромайдану за рішенням Всеукраїнського об'єднання "Майдан" 27 лютого 2014 року Соболєва було призначено головою люстраційного комітету України, який, однак, так і не отримав офіційного статусу і працює як громадська організація.

У червні 2014 року разом із Вікторією Сюмар та низкою громадських активістів на основі громадського руху створив партію Воля.

Восени 2014 року під час дострокових виборів пройшов до Верховної Ради за списками об'єднання Самодопомога (№13). Був заступником голови депутатської фракції Самодопомога (Олега Березюка). Очолював комітет ВР з питань запобігання та протидії корупції.

7 грудня 2017 року Верховна Рада звільнила депутата від Самодопомоги Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного комітету парламенту.

Сім'я. Одружений з українською телеведучою Марічкою Падалко. У них четверо дітей – три дочки та син.

09.02.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):