RU

Морозов Станіслав

Фігурист

Морозов Станіслав
Джерело фото: EPA

Станіслав Олександрович Морозов - колишній український фігурист, який виступав у парному катанні, нині - тренер із фігурного катання, заслужений тренер Росії. У парі з Тетяною Волосожар – чотириразовий чемпіон України. З попередньою партнеркою Оленою Савченко - дворазовий чемпіон України (2000 та 2001 роки) та чемпіон світу серед юніорів 2000 року.

Місце народження. Освіта. Народився в Єкатеринбурзі, Росія. Закінчив Національний університет фізичного виховання та спорту, та Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.

Загальні відомості. Фізичні дані: зріст – 1 м 87 см, вага – 85 кг.

Тренер: Інго Штойєр (Німеччина).

Виступав у парному фігурному катанні з Тетяною Волосожар. Почав кататися на ковзанах чотири роки в Одесі. Потім родина переїхала до Києва і Станіслав продовжив заняття там. Першою партнеркою була Олена Білусовська. Першим тренером батько – Олександр Морозов.

Наступною партнеркою Станіслава стала Олена Савченко. Тренером пари – Галина Кухар. Савченко/Морозов виграли юніорський чемпіонат світу 2001 року, двічі вигравали чемпіонат України та стали 15-ми на Олімпіаді-2002.

Після Ігор у США пара розпалася. Савченко поїхала до Німеччини, а Станіслав у 2004 році став у пару з Тетяною Волосожар. З нею він ще тричі виграв чемпіонат України та брав участь в Олімпіаді у Турині. Тренувалася пара, так само, у Києві, у Галини Кухар. Влітку 2008 року було оголошено, що Волосожар/Морозов переїжджають до Німеччини для роботи з тренером Інго Штоєром.

У сезоні 2008/2009, пара, ставши третьою на "Cup of Russia" та другою на "Cup of China", вперше у своїй кар'єрі виборола право участі у фіналі Гран-прі, де стала четвертою. На чемпіонаті Європи українці знову стали четвертими. На чемпіонаті світу 2009 посіли 6-е місце та забезпечили Україні дві путівки у парному катанні на Олімпіаду-2010.

В олімпійському сезоні пара стала вчетверте чемпіонами України, втретє поспіль посіли четверте місце на чемпіонаті Європи. На Олімпійських іграх стали 8, і це був останній старт у кар'єрі Станіслава.

У 2010 році завершив кар'єру відразу після зимових Олімпійських ігор у Ванкувері.

Тетяна Волосожар стала в пару з російським фігуристом Максимом Траньковим, а Станіслав Морозов почав допомагати їхньому тренеру Ніні Мозер у роботі з цією парою та іншими спортсменами групи. Його тренерським дебютом стала юніорська пара Катерина Крутських та Володимир Морозов, з якою він працював повністю самостійно.

У 2011 році отримав російське громадянство. У 2013 році удостоєний почесного звання заслуженого тренера Росії.

Регалії та досягнення. Майстер спорту міжнародного класу виступає за спортивний клуб "Україна" (Одеса).

Чемпіон світу серед юніорів (2001).

6-разовий чемпіон України.

4-разовий призер етапів Гран-прі.

3-разовий призер турніру "Nebelhorn Trophy".

Учасник Олімпійських ігор 2002 року у Солт-Лейк-Сіті (15-те місце) та 2006 року у Турині (12-е місце).

Сімейний стан. Неодружений.

Хобі. Більярд.

12.01.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):