RU

Свириденко Юлія

Міністр економіки України

Свириденко Юлія
Юлія Свириденко (Фото: пресслужба КМЕФ)

Юлія Анатоліївна Свириденко міністр економіки України, ексзаступник голови Офісу президента, експерший заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. В.о. голови Чернігівської ОДА (2018).

Місце народження. Освіта. Народилася 25 грудня 1985 року в Чернігові. У 2008 році закінчила з відзнакою Київський торговельно-економічний університет, спеціальність "менеджмент антимонопольної діяльності", магістр з менеджменту антимонопольної діяльності. У тому ж році вступила до аспірантури Київського національного торговельно-економічного університету за спеціальністю "Економіка та управління національним господарством".

Кар'єра. Трудову діяльність розпочала у 2008 році на посаді економіста з фінансової роботи українсько-андорського спільного підприємства АТ "АМП" (Київ). Згодом працювала оцінювачем Чернігівського міжміського бюро технічної інвентаризації, заступником директора ТОВ "Еко-Втор" (Київ).

У 2011 році призначена головою постійного представництва Чернігова у м. Усі (КНР).

З травня 2015 року – радник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Валерія Кулича.

З серпня 2015 року – начальник Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації.

З вересня 2017 року виконувала обов'язки 1-го заступника голови Чернігівської облдержадміністрації, 14 березня 2018 року призначена 1-м заступником голови Чернігівської обласної державної адміністрації.

З 30 липня по 28 листопада 2018 року – в.о. голови Чернігівської ОДА.

З березня по вересень 2019 – директор ТОВ "Сідко Україна", що спеціалізується на виробництві кормів для диких птахів та займається перероблюванням органічної продукції.

У вересні 2019 року призначена на посаду заступника міністра, а з липня 2020 року – першого заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

24 грудня 2019 року обрана головою правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Член делегації для участі у тристоронній контактній групі, представник у робочій підгрупі із соціально-економічних питань.

21 грудня 2020 року уряд проголосував за звільнення Юлії Свириденко з посади першого заступника міністра економіки за її власним бажанням.

З 22 грудня 2020 року по листопад 2021 року – заступник глави Офісу президента, замінила на цій посаді Юлію Ковалів.

26 лютого 2021 р. указом президента України виведена зі складу делегації України для участі у Тристоронній контактній групі.

31 травня 2021 року Юлія Свириденко обрана як представник держави до наглядової ради НАК "Нафтогаз України".

4 листопада 2021 року Верховна Рада призначила Юлію Свириденко міністром економіки замість Олексія Любченка.

Сім'я. Заміжня.

14.09.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 13 Червня 2024г (Чт):