RU

Свіщов Олександр p

Бізнесмен, президент Федерації водного поло України

Свіщов Олександр

Олександр Свіщовбізнесмен, президент Федерації водного поло України. 

Місце народження. Освіта. Народився у Львові. 

У 1989 році закінчив у Львові професійне училище. Навчився там майстерності ремонту годинників. 

У 2021 році здобув диплом про вищу освіту, закінчивши Львівський університет бізнесу та права, факультет міжнародних відносин. 

Кар'єра. Після закінчення навчання в училищі Олександр Свіщов кілька років працював за фахом. 

З 1994 до 2006 р. працював у ТОВ "Камаз - Львів". Спочатку менеджером із продажу, потім директором напряму. 

Паралельно з цим, у 2000 році Свіщов інвестував в акції ТОВ "Автомат". Пізніше придбав акції другого підприємства – ПАТ "Самбірський дослідно-експериментальний машинобудівний завод", де також став співвласником компанії. 

У 2006 році став директором з комерційних питань "Ливарного заводу", де працював до 2011 року. У цей період Свіщов придбав акції компанії. 

Паралельно з роботою на ливарному заводі став радником голови правління ВАТ "Самбірський дослідно-експериментальний машинобудівний завод". 

З 2011 до 2012 р.р. був головою наглядової ради ВАТ "Автомат". 

2012 року Олександр Свіщов вирішив розпродати акції всіх придбаних раніше підприємств. Виручені від продажу гроші бізнесмен інвестував у тютюновий бізнес. Згодом у 2016 році став співзасновником "Винниківської тютюнової фабрики" та ТОВ "Торговий дім "Марвел". 

Окрім інтересу у тютюновій сфері, з 2018 року Свіщов займається ще будівельним бізнесом. 

У 2022 році, попри повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, Свіщов анонсував відкриття у Львові найбільшого в Україні спортивно-розважального центру – СРЦ Leoland. 

У червні 2022 року в СРЦ вже запрацювала тенісна школа, футбольний центр для дітей "Футбік" та науково-технічна лабораторія MakerSpace. 

Спорт. На початку двохтисячних Олександр Свіщов очолював футбольний клуб "СКА-Орбіта". 

З 2012 року – президент львівського ватерпольного клубу "Динамо". За кілька років зміг вивести клуб до абсолютних лідерів українського чемпіонату. 

За кілька років приєднався до керівництва Федерації водного поло України. Спершу став віце-президентом, а з червня 2021 року – президент федерації. 

У червні 2022 року Свіщов заявив в інтерв'ю, що питання проведення чемпіонату України з водного волу зараз не обговорюється. Проте керівництво ФВПУ хоче провести відкритий кубок України серед чоловіків та жінок у Львові. 

Благодійна та громадська діяльність. Олександр Свіщов - один із засновників громадської організації "Міжнародне товариство українсько-індійської дружби". 

Активно підтримує музейну справу України. Зокрема, передав Винниківському історико-краєзнавчому музею фрагменти бронзового браслета з емалями часів Київської культури, підвісами, лунницями, старовинними хрестами. 

Крім цього, передав музею кілька ексклюзивних європейських монет: празькі гроші, орти короля Сигізмунда III, талери Фрідріха Августа та Максиміліана, колекцію кресал. 

2021 року Свіщов поповнив колекцію гарнізонного храму святих апостолів Петра та Павла УГКЦ у Львові 84 артефактами. Серед переданих експонатів: настільні хрестики, хрест-гарда XIV ст., настільна ікона з Ісусом Христом XII-XIII ст., Настільна ікона із зображенням Богоматері XII ст. 

Також за його підтримки було видано 2 книги - "100 років водному поло" та "70 років ватерпольному клубу "Динамо" (Львів)". 

Нагороди. Олександра Свіщова нагороджено відзнакою "30 років Незалежності України" – за розвиток спортивного потенціалу та фізичної культури України та знаком поваги Міністерства оборони України – за волонтерську підтримку Збройних сил України та гуманітарну та фінансову допомогу.

Хобі. Свіщов захоплюється колекціонуванням, вивчає нумізматику та етнографію.

03.07.2023 р.