RU

Тамім бін Хамад Аль Тані

Емір Катару

Тамім бін Хамад Аль Тані
Джерело фото: ЕPA
Дата народження: 03.06.1980

Шейх Тамім бін Хамад бін Халіфа Аль Тані - 4-й емір Катару з 25 червня 2013 року.

Місце народження. Освіта. Тамім бін Хамад Аль Тані народився 3 червня 1980 року у столиці Катару Досі. Призначений спадкоємцем престолу у 2003 році, після зречення старшого брата Джассема. Навчався у Великій Британії в школі Шерборн, в Дорсеті (копію якої він згодом відтворив у Досі). Там він закінчив і вищу школу, Королівську військову академію в Сандгерсті, служив у армії Катару. Він вільно розмовляє англійською та французькою мовами.

На чолі емірату. Після повернення на батьківщину надав допомогу своєму батькові в управлінні державою. Влітку 2013 року його батько Хамад бін Халіфа Аль Тані вирішив відмовитись від влади на користь свого сина. 25 червня Тамім бін Хамад Аль Тані став новим еміром Катару. У 2014 році при ньому стався конфлікт із Саудівською Аравією, яку підтримали Бахрейн та ОАЕ. У березні 2014 року Саудівська Аравія відкликала з Дохи свого посла, її приклад наслідували Бахрейн та ОАЕ. Було опубліковано спільну заяву трьох країн, в якій Катар звинувачувався в тому, що він у порушенні Угоди про взаємодію у сфері безпеки (підписано у грудні 2013 року в Ер-Ріяді) взаємодіє з "організаціями, що становлять загрозу безпеці та стабільності держав-членів Ради". Конфлікт було вирішено лише у листопаді того ж року, коли п'ять країн Ради (Саудівська Аравія, Катар, ОАЕ, Бахрейн та Кувейт) в Ер-Ріяді уклали угоду.

5 червня 2017 року Саудівська Аравія, Єгипет, Бахрейн та Об'єднані Арабські Емірати оголосили про розрив дипломатичних відносин, а також сухопутного, морського та повітряного сполучення з Катаром, звинувативши його у підтримці терористичних угруповань. Крім того, контингент катарських військ підлягає виводу з Ємену, де бере участь у складі арабської коаліції у бойових діях проти хуситів.

Титули. Шейх Тамім бін Халіфа Аль Тані (1980-1995); його Високоповажність шейх Тамім бін Халіфа Аль Тані (1995-2003); його Високість шейх Тамім бін Халіфа Аль Тані, наслідний Принц Катара (2003-2013); його Високість шейх Тамім бін Халіфа Аль Тані, Емір Катара (2013 -).

Шейх Тамім бін Халіфа Аль Тані є одним із наймолодших керівників глав держав та урядів у світі.

Спорт. Велику увагу Тамім бін Хамад Аль Тані приділяє спорту. Він очолює Олімпійський комітет Катару, входить від Катару до Міжнародного олімпійського комітету. Очолював оргкомітет із проведення у Досі Літніх Олімпійських ігор 2020. Цей задум не отримав продовження, бо МОК не допустив столицю Катару до фіналу.

Тамім бін Хамад Аль Тані багато енергії надає пропаганді спорту в країні. Катар бореться за право проведення не лише Олімпійських ігор, а й багатьох чемпіонатів світу з різних видів спорту. Слід визнати не марно, столиця країни Доха приймала Чемпіонат світу з боксу, а 2022 року в країні пройшов черговий Чемпіонат світу з футболу. Раніше у 2010 році у Досі пройшов Чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні.

Сім'я. Одружений із трьома жінками і має тринадцять дітей. У березні 2005 року Шейх Тамім одружився зі своєю першою дружиною (своєю двоюрідною сестрою) шейхою Джаваер бинт Хамад бін сухайм.

3 березня 2009 року Шейх Тамім одружився з другою дружиною Ануд бинт Мана Аль-Хаджі. Вона дочка Мани бен Абдул Хаді аль-Хаджі, посла Катару в Йорданії. 

8 січня 2014 року шейх Тамім одружився з третьою дружиною, шейхою Нуре Бінт Хаталь Алдосарі. 

25.03.2024 г.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):