RU

Данько Тарас

Бронзовий призер Олімпіади-2008, вільна боротьба

Джерело фото: ukrwrestling.com

Тарас Григорович Данько – український борець вільного стилю, бронзовий призер чемпіонату світу, переможець, срібний та бронзовий призер чемпіонатів Європи, срібний призер Кубка світу, бронзовий призер ХХІХ літніх Олімпійських ігор у Пекіні. Заслужений майстер спорту України.

Місце народження. Освіта. Народився у Києві. Закінчив Національний університет фізичної культури та спорту України.

Загальні відомості. Вагова категорія – до 84 кг. Зріст – 175 см.

Представник спортивного товариства "Динамо", Київ.

Тренери – Григорій Данько, Дмитро Лук'яненко. Перший тренер – Г.Данько.

Регалії. Заслужений майстер спорту України.

Олімпіада-2004 в Афінах – 7-ме місце.

Чемпіонат Європи 2005 року – 1-ше місце.

Чемпіонат Європи 2007 року – 2-ге місце.

Бронзовий призер XXIX Олімпійських ігор у Пекіні 2008 року. Перемігши в 1/8 фіналу основної сітки, у наступному раунді Т.Данько поступився спортсмену з Таджикистану, який згодом пройшов у фінал. У "втішному раунді" член збірної України здолав австралійця Сандіпа Кумара (з рахунком 3:0). А у поєдинку за бронзову медаль переміг турка Серхата Балчі (3:0).

Нагороди. Орден "За мужність" III ст. (4 вересня 2008 року).

Сім'я. Одружений. Дружина – Олена Данько (Гордієнко).