RU

Татаров Олег

Заступник керівника Офісу президента України

Татаров Олег
Джерело фото: credence.com.ua

Олег Юрійович Татаров  юрист, заступник голови Офісу президента України з 5 серпня 2020 року. Ексначальник Головного слідчого управління МВС.

Місце народження. Освіта. Народився 31 серпня 1982 р. в м. Новоукраїнка Кіровоградської області. У 2003 році з відзнакою закінчив Національний університет внутрішніх справ. У 2005 році отримав диплом магістра з відзнакою в Національній академії внутрішніх справ. У 2010 році з відзнакою закінчив Національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Облік та аудит".

Закінчив Лондонський університет та отримав європейську ліцензію адвоката.

Кар'єра у МВС. З 1999 до 2014 року проходив службу в органах внутрішніх справ.

З 2011 року був заступником начальника Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ. На посаді заступника начальника Головного слідчого управління МВС України у 2011-2014 роках вів кримінальні провадження проти Тетяни Чорновіл, активістів Автомайдану та інших громадських діячів. У 2014 році після втечі експрезидента Віктора Януковича був звільнений.

Адвокатська діяльність. З 2014 року займався адвокатською практикою, керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Татаров Фаринник Головко".

Адвокат експершого заступника глави адміністрації Віктора Януковича Андрія Портнова.

У листопаді 2016 року був адвокатом народного депутата України від партії Опозиційний блок Вадима Новинського, коли проти нього було відкрито кримінальну справу про спробу захопити владу в УПЦ МП.

У 2014-2017 роках очолював правовий департамент Укрбуду, одночасно займаючись адвокатською діяльністю.

У травні 2019 року як адвокат Олесі Кузнєцової, дружини загиблого Івана Кузнєцова, який у травні 2018 року разом зі спільником напав на українського активіста Сергія Стерненка, вимагав від слідчого СБУ оголосити Сергію Стерненку підозру в умисному вбивстві та закон.

Політична кар'єра. 5 серпня 2020 Володимир Зеленський призначив Олега Татарова на посаду заступника керівника Офісу президента України Андрія Єрмака. В Офісі президента Татаров відповідає за правоохоронні органи, переважно, ДБР та Офіс генпрокурора. Призначення Татарова викликало критику окремих українських громадських діячів, адвокатів, журналістів та політологів.

Звання, регалії. Доктор юридичних наук, професор. Заслужений адвокат України.

Член низки спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата та доктора юридичних наук.

Публікації. Автор понад 300 наукових праць з питань кримінального процесу, діяльності органів досудового розслідування, прокуратури, суду та адвокатури.

Скандали. 28 листопада 2020 року видання Закон і бізнес опублікувало коментар Татарова з приводу "перехідного" закону про НАБУ, в якому той зокрема заявив, що директор Бюро Артем Ситник є "коренем проблем в антикорупційній політиці держави", а НАБУ – "це не українська історія". Офіс президента своєю чергою заявив, що заява заступника керівника Офісу президента Олега Татарова про діяльність НАБУ є його особистою думкою і не відображає офіційної позиції глави держави.

Сім'я. Одружений. Є син та дочка.

06.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 17 Квітня 2024г (Ср):