RU

Умєров Рустем

Міністр оборони України

Умєров Рустем
Джерело фото: Валентина Поліщук/LIGA.net

Рустем Енверович Умєров  міністр оборони України, голова Фонду державного майна України (2022-2023). Народний депутат України IX скликання (2019-2022).

Місце народження. Освіта. Народився 19 квітня 1982 року в Самарканді (Узбекистан) у сім'ї вихідців з Алушти (Крим, Україна). Етнічний кримський татарин та мусульманин.

18 травня 1944 року сім'я Умерових була насильно депортована разом з усім кримськотатарським народом з історичної батьківщини Криму до Сибіру та Центральної Азії. Після 50 років у депортації у вигнанні та початку репатріації кримських татар наприкінці вісімдесятих та на початку дев'яностих років минулого століття родина Умерових змогла повернутися на історичну батьківщину в український Крим.

Рустем Умеров закінчив Кримську гімназію-інтернат для обдарованих дітей Міністерства освіти та науки Автономної Республіки Крим, Україна. Стипендіат з Програми обміну майбутніх лідерів (FLEX), США.

Здобув диплом бакалавра за спеціальністю "економіка" і магістра за спеціальністю "фінанси" у Національній академії управління.

Кар'єра. 2004 2010 займав різні керівні посади в компанії lifecell: керівник департаменту індивідуальних продажів, керівник департаменту трансформації у сфері продажів, маркетингу та відносин з абонентами, керівник департаменту закупівель, логістики та управління контрактами, керівник розвитку мережі GSM.

2013 заснував інвестиційну компанію ASTEM. Компанія ASTEM управляє інвестиціями у сферах комунікацій, інформаційних технологій та інфраструктури.

Політична кар'єра. З 2019 до 2022 року – народний депутат України від партії Голос. Секретар Комітету Верховної Ради України з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим, міста Севастополя, національних меншин та міжнаціональних відносин. Заступник керівника постійної делегації Парламентської асамблеї Ради Європи.

Делегат Курултаю кримськотатарського народу та радник лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

2020 увійшов до групи з розробки державної стратегії деокупації Криму та Севастополю при РНБО.

З липня 2022 обраний головою Тимчасовою слідчою комісії з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану. 

У лютому 2022 року увійшов до складу делегації України для участі у переговорах з Російською Федерацією з підготовки та узгодження проєкту договору про гарантії безпеки України. 

З 7 вересня 2022 по 5 вересня 2023 року - голова Фонду державного майна України.

З 6 вересня 2023 року – міністр оборони України.

Нагороди. Орден "За заслуги" III ступеня (23 серпня 2021).

Сім'я. Рустем Умєров одружений та виховує трьох дітей.

11.03.2024 р.