RU

Хусточка Юрій

Музикант

Хусточка Юрій
Джерело фото: karabas.live
Дата народження: 27.10.1975

Юрій Олегович Хусточка – український музикант, бас-гітарист гурту "Esthetic Education", колишній учасник гурту "Океан Ельзи".

Місце народження. Освіта. Народився у Львові у родині директора львівської торгово-промислової палати. Закінчив Львівський економічний інститут за спеціальністю "фінанси та кредит".

Музична кар'єра. Взявся за гітару у 14 років. Після першої ж репетиції його першої групи у листопаді 1991 року перейшов на бас-гітару.

З 1991 по 1994 р. грав у групі "Клан тиші" (колектив виконував депресивний арт-рок).

У 1994 році за участю Юрія Хусточки була створена група "Океан Ельзи", яка стала найпопулярнішою та комерційно успішною групою України.

З 2004 року – учасник гурту "Esthetic Education".

Про проєкт "Esthetic Education". Українська група з міжнародним складом. Заснована у 2004 році ексучасниками рок-гурту "Океан Ельзи" Юрієм Хусточкою (бас-гітара) та Дмитром Шуровим (клавіші), а також бельгійським режисером та фотографом Луї Франком (вокал), який живе в Лондоні. У той час Луї можна було частіше зустріти в Москві, тому що там жила і працювала його дружина - актриса Діна Корзун.

У грудні 2004 року колектив випустив дебютний альбом "Face Reading". Платівка записувалася досить швидко, але доводилася до кондиції ще півроку. "Цей альбом створювався в домашніх умовах, на ноутбук, у вільний час, - згадують музиканти. - Тоді ми ще погано знали один одного і не дуже розуміли, чого хочемо. Нам просто хотілося робити якусь музику разом. Тому альбом вийшов сумбурним, дуже різним і за настроєм, і за наповненням".

Також наприкінці 2004 року гурт з'їздив у мінітур Європою, відігравши концерти в клубах Лондона, Лідса, Парижа та Рене. Після виступу в Лондонському клубі "Splitz" одна із пісень "естетиків" навіть потрапила на збірку "Spitz Live Record 2".

У 2005-му група почала стрімко набирати обертів. Після запрошення виступити на розігріві у Moby на його київському концерті у Палаці спорту географія концертів поповнилася виступом на сербському фестивалі "Exit". Стали регулярними поїздки до Москви, де окрім клубів гурт дуже часто можна було побачити й у лайн-апах фестивалів. Восени виходить максі-сингл "Leave Us Alone/Machine", а дві великі пісні стають лідерами хіт-парадів в Україні та Росії. Після релізу гурт відвідує практично всі великі міста України з концертами.

Пісні гурту дуже полюбилися "кіношникам". "Естетиків" можна почути у саундтреках до "Happy People", "Хоттабич", у бразильській короткометражці "Alguma Coisa Assim". Найвідомішою роботою в кіно можна назвати пісню "Unbelievable" для картини "Orangelove" режисера Алана Бадоєва.

2007-й став для колективу найнасиченішим. Закінчилася робота над новим альбомом, основний запис якого проходив у Лондоні у студії "Brick Lane Studio", де свого часу працювали "Queen", INXS, "The Clash", Madonna, Seal. На початку року почали активно поширюватися чутки про те, що гурт припиняє своє існування. Це було зумовлено тим, що вокаліст Луї Франк переїхав жити з Києва назад до Лондона, а клавішника Дмитра Шурова стали бачити у студії російської виконавиці Земфіри, де вона записувала свій новий альбом, а також гастролюючим з нею Росією та Європою.

У квітні "Esthetic Education" презентували "Werewolf". За словами самих хлопців, платівка стала першим справжнім альбомом гурту, продуманим та об'єднаним єдиною концепцією.

Також гурт встиг виступити на фестивалях "Maxidrom" у Санкт-Перербурзі та "Sziget" у Будапешт, відіграти спільний концерт із Земфірою.

Дискографія: "Face Reading" (2005), "Leave Us Alone/Machine" (maxi-single, 2005), "Live At Ring" (2006), "Werewolf" (2007).

Попри те, що "Esthetic Education" не заявляли про свій розпад, після 2008 року діяльність гурту практично зійшла нанівець. Випустивши в 2008 році сингл With you, музиканти практично перестали займатися спільною роботою.

Юрій Хусточка має "французький" гурт – Million Kopek. І є проєкт під назвою StereOrpheo – умовно український, створений за участю українців: актора театру "ДАХ" Дмитра Ярошенка, барабанщика Андрія Надольського (екс-Pianoбой) та клавішниці Марини Вознюк. П'ятою учасницею гурту виступає дружина музиканта Елен Абдені.

Сім'я. Юрій разом із дружиною проживають у Парижі та мають двох дітей.

16.10.2023 р.