RU

Петьовка Василь

Народний депутат України IX скликання, ексмер Мукачева

Петьовка Василь
Джерело фото: facebook.com/Василь Петьовка
Дата народження: 30.01.1967

Василь Васильович Петьовка – міський голова Мукачева (2003-2007), народний депутат України VI, VII, VIII, IX скликань. Був членом фракції Наша Україна - Народна Самооборона та Президії партії Єдиний Центр.

Місце народження. Освіта. Народився у Закарпатській області – у селі Завидове Мукачівського району. У 1985 році закінчив Мукачівський кооперативний технікум за спеціальністю товарознавець. Студент заочного відділення інженерно-економічного факультету Мукачівського технологічного інституту за спеціальністю інженер-економіст.

Кар'єра. Після армії, у 1987 році, трудову діяльність розпочав у Велико-Коропецькому об'єднанні торгівлі Мукачівської райспоживспілки. Пізніше працював у Мукачівському кооперативному технікумі, ВКФ Латориця та ТОВ "Рей-Промінь". Директором останнього був Віктор Балога – ексглава Секретаріату президента України Віктора Ющенка та двоюрідний брат Петьовки.

З 1997 по 2003 р. Петьовка працює у ТОВ "Барва". Зокрема, з квітня 1998 по грудень 2001 року та з квітня 2002 по січень 2003 рр. обіймав посаду голови правління. У ці періоди Балога був мером Мукачево, губернатором Закарпаття, а потім був обраний у нардепи від Нашої України. Петьовку також називають співвласником сімейного бізнесу.

У 2000 та 2002 рр. Петьовка двічі проходить до депутатів Закарпатської облради. Отримує посаду заступника голови постійної комісії з питань територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу та розвитку села.

А 2003-го набрав більшість голосів на виборах міського голови Мукачева. Вибори проходили за підтримки Нашої України у боротьбі з кандидатом Ернестом Нусером, за яким стояла СДПУ(о) Віктора Медведчука, та увінчалися перемогою лише після довгої судової тяжби.

У 2006 році Петьовка знову перемагає на виборах мера Мукачева та стає депутатом Закарпатської облради.

У 2007-му на дострокових парламентських виборах отримує мандат нардепа за списком блоку Наша Україна - Народна самооборона (у списку стояв за №60).

З грудня 2012 р. до листопада 2014 року - народний депутат України VII скликання, пройшов висуванцем Єдиного центру по одномандатному округу №72 у Закарпатській області. Член комітету з питань податкової та митної політики. Позафракційний. Член партії Єдиний центр.

У 2014 році переобраний в український парламент як самовисуванець того ж 72-го округу.

25 грудня 2015 року вступив до депутатської групи Воля народу, за що було виключений з партії Єдиний Центр. Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин (з грудня 2014 року), член групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Корея.

Брав участь у дострокових парламентських виборах 2019 року як самовисуванець у мажоритарному окрузі № 72 (Закарпатська область). За підсумками голосування переміг на окрузі.

У Верховній Раді IX скликання - член депутатської групи Довіра.

Регалії. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня (2005).

Сім'я. Політик одружений. Разом із дружиною Мариною виховав двох синів.

Двоюрідний брат Віктора Балоги, Івана Балоги та Павла Балоги.

08.01.2024 р.