RU

Вітренко Юрій

Екс-глава НАК "Нафтогаз"

Вітренко Юрій

Юрій Юрійович Вітренко ексглава НАК "Нафтогаз", ексдиректор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України".

Місце народження. Освіта. Народився 17 вересня 1976 року в Києві. Батько - Вітренко Юрій Миколайович, кандидат економічних наук, доцент. Мати Наталія Вітренко український політик, лідер Прогресивної соціалістичної партії України, народний депутат України II та III скликань. Дитинство провів у Києві. Його батько у 80-ті працював у Держплані УРСР та розпочав міністерську кар'єру, мати була доцентом кафедри статистики Інституту народного господарства. З 1991 року після розлучення батьків Юрій залишився жити з батьком. З 5 років навчався у школі №172. Після 8 класу вступив до економічного класу гімназії №153, паралельно навчався у Київській школі менеджменту для старшокласників КРОК (з 1993 р. Київський ліцей бізнесу).

1996 року закінчив бакалаврат Київського національного економічного університету з червоним дипломом, спеціальність Міжнародна економіка.

У 1997 році закінчив магістратуру КНЕУ з червоним дипломом, спеціальність - "Управління міжнародним бізнесом". Під час навчання в КНЕУ проходив практику в Університеті науки та техніки штату Айова (Iowa State University of Science and Technology), США, брав участь у міжнародних студентських конференціях.

У 1997 2000 роках - навчання в аспірантурі Інституту міжнародних відносин, кафедра - міжнародні економічні відносини.

У 2002 році після складання 14-ти кваліфікаційних іспитів та отримання необхідної практики став членом Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА) однією з найвідоміших міжнародних організацій з бухгалтерського обліку, з 2007 року почесний член (Fellow) цієї Асоціації.

2004 року закінчив програму MBA міжнародної бізнес-школи INSEAD (Франція, Сінгапур). Після закінчення бізнес-школи пройшов практику в інвестиційному банку Merrill Lynch.

2005 рік асоційований член (ASI) Лондонського інституту цінних паперів та інвестицій (Securities & Investment Institute), сертифікат 3-го рівня, цінні папери, похідні фінансові інструменти (Certificate in Investments, Securities & Financial Derivatives).

Кар'єра. У 1992 1993 роках  обіймав посаду аналітика в Українській фінансовій групі.

У 1995 1996 роках  робота у ПАТ "Укрінбанк" на посаді спеціаліста 2-ї категорії управління зовнішньоекономічної діяльності міжнародних розрахунків.

У 1998 2002 pp. - обіймав різні посади у підрозділі менеджмент-консалтингу провідної міжнародної компанії у сфері надання аудиторських та консультаційних послуг PricewaterhouseCoopers (Coopers & Lybrand до злиття з Price Waterhouse), остання з яких – старший консультант з питань управління, працював у відділі управлінського консультування.

З 2002 року брав участь у проєкті з розробки стратегії НАК "Нафтогаз України" та проєкті зі створення вертикально-інтегрованої нафтової компанії як помічник заступника голови правління. З того часу і досі співпрацює з цією компанією, обіймаючи різні посади помічника заступника голови правління, керівника підрозділу корпоративних фінансів, головного радника голови правління, позаштатного радника голови правління, директора з розвитку бізнесу.

У 2004 - 2005 роках  обіймав посади начальника Управління планування фінансово-господарської діяльності, начальника Управління корпоративних фінансів, заступника начальника Департаменту економіки та цінової політики НАК "Нафтогаз України".

У 2005 2006 роках - робота в інвестиційно-банківському підрозділі лондонського відділення банку Merrill Lynch.

У 2006 2007 роках  став радником, а згодом головним радником голови правління НАК "Нафтогаз" України.

У 2008 2010 роках  обіймав посаду старшого віцепрезидента та головного операційного директора фонду приватних інвестицій Амстар Європа (міжнародна група фондів Амстар зі штаб-квартирою в Денвері, США).

У 2008 2014 роках  був запрошений виступити як один із організаторів реструктуризації міжнародних боргів НАК "Нафтогаз України" (шляхом обміну на єврооблігації, що випускаються) на посаді позаштатного радника голови правління НАК "Нафтогаз України". Після зміни керівництва компанії у 2010 році Юрія залишили позаштатним радником.

У 2010 році заснував інвестиційну компанію ЕйВайЕй Кепітал (AYA Capital).

13 листопада 2018 року був призначений на посаду виконавчого директора НАК Нафтогаз України.

У квітні 2019 року Юрія Вітренка обрано головою наглядової ради ПАТ "Укрнафта".

У жовтні 2019 року Володимир Зеленський призначив Юрія Вітренка членом наглядової ради державного концерну Укроборонпром.

11 червня 2020 року НАК "Нафтогаз України" відкликала Юрія Вітренка з позиції представника акціонера у наглядовій раді Укрнафти.

17 липня 2020 року Юрій Вітренко залишив посаду виконавчого директора НАК "Нафтогаз України".

21 грудня 2020 року Кабінет міністрів призначив Юрія Вітренка першим заступником міністра енергетики України – тимчасово виконуючим обов'язки міністра.

28 квітня 2021 року Юрія Вітренка призначено головою НАК "Нафтогаз".

1 листопада 2022 року Кабінет міністрів звільнив Юрія Вітренка з посади голови правління НАК "Нафтогаз України".

Сім'я. Дружина Ірина. Зі своєю майбутньою дружиною Юрій познайомився ще під час навчання в університеті. Ірина також закінчила КНЕУ з дипломом на відзнаку і потім здобула освіту за кордоном. Працювала у міжнародних корпораціях на керівних посадах в Україні, Польщі та Великій Британії.

Юрій та Ірина виховують трьох дітей: Христина (2004 р.н.), Григорія (2007 р.н.) та Маргариту (2015 р.н.).

Хобі. Тренувався у ФК "Динамо" (Київ). Займається гірськими лижами, член Українського гірськолижного клубу. Захоплюється гольфом та бере участь у змаганнях з цього виду спорту. Захоплюється кайт-серфінгом.

18.09.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):