RU

Волков Андрій p

Засновник та партнер групи компаній "Інвестохілс"

Волков Андрій
Дата народження: 27.02.1976

Андрій Волков – відомий банкір, фінансист, засновник та партнер групи компаній "Інвестохіллс".

Місце народження. Освіта. Андрій Волков народився 27 лютого 1976 року у місті Одеса (Україна). Одразу після закінчення середньої школи вступив до Одеського державного економічного університету на факультет "Міжнародна економіка". Здобувши диплом спеціаліста, продовжив навчання на магістратурі ВДЕУ. У 1998 році отримав диплом магістра міжнародної економіки. У студентські роки Андрій Волков був членом міжнародної асоціації з обміну студентами AIESEC та очолював її одеський локальний комітет.

Кар'єра. Андрій Волков розпочав свою професійну кар'єру ще у студентські роки. У 1996 році він, паралельно із навчанням, працював в Одеській обласній державній Адміністрації, у Департаменті зовнішніх економічних зв'язків на посаді спеціаліста. Бувши студентом, Андрій Волков мріяв про кар'єру у сфері міжнародних фінансів і 1997 року почав працювати в одній із провідних світових аудиторських та консалтингових компаній PricewaterhouseCoopers. Наступні два роки Андрій Волков працював у компанії PricewaterhouseCoopers на проєктах банківської реформи, на посаді консультанта з банківського менеджменту.

З 2000 року Андрій Волков – співробітник компанії ING IGA (підрозділ групи голландського банку ING) як заступник керівника проєкту. Консультує банки у сфері управління ризиками, фінансів, зміни операційних процедур.

У липні 2001 року Волков очолив відділ управління ризиками, а в лютому 2003 став членом Правління ЗАТ "Альфа-банк Україна". У жовтні цього ж року Андрій Волков став заступником голови правління банку. Протягом трьох років, з 2006 року до 2009 року, був головою правління ЗАТ "Альфа-банк Україна", водночас він був і головою наглядової ради компанії "Альфа Страхування".

У 2009 році Волков звільняється з Альфа Банку для того, щоб розпочати свій власний бізнес у галузі фінансів та засновує кілька компаній у фінансовій сфері, у тому числі інвестиційну компанію "Інвестохіллс" та страхову компанію "Рітейл". СК "Рітейл" (пізніше British Auto Club) спеціалізувалася на прямому страхуванні. У 2014 році Андрій Волков залучив до неї як інвестора міжнародний інвестиційний фонд EMF New Europe Insurance Fund, що спеціалізується на інвестиціях у страховий бізнес. Багатомільйонна інвестиційна угода була закрита влітку 2014 року і була визнана найкращою угодою із залучення іноземних інвесторів у фінансовий сектор цього року на думку журналу Forbes Україна. У 2018 році Андрій Волков вийшов зі страхового бізнесу.

У квітні 2014 року Кабінет Міністрів України призначив Андрія Вікторовича Волкова головою Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Це призначення відбулося в рамках ініціативи Кабміну щодо залучення до керівництва Україною нових осіб - професійних, політично незаангажованих фахівців на ключові позиції у керівництві країни. Проте, через конфлікт із в.о. керівника Нацкомфінпослуг, якого Волков мав замінити на посади у Комісії, та відсутності у Волкова "політичного спонсора", він так і не зміг стати до роботи і, не пропрацювавши жодного дня на цій посаді, взагалі відмовився від ідеї держслужби. За кілька місяців його призначення було скасовано.

Сертифікати та кваліфікації. У 2002 році Андрій Волков отримав кваліфікацію від міжнародної асоціації ризик менеджерів (GARP - Global Association of Risk Professionals), а також сертифікат спеціаліста з управління фінризиками (FRM).

З 2003 року володіє сертифікатом про можливість вести професійну діяльність із цінними паперами у напрямі "Депозитарна діяльність".

Група компаній "Інвестохіллс". З 2009 року до сьогоднішнього дня Андрій Волков є керуючим партнером фінансової групи компаній "Інвестохіллс", яка спеціалізується на угодах із проблемними активами та інвестиційній діяльності. За 10 років "Інвестохіллс" перетворилася на найбільшого оператора українського ділового ринку проблемної кредитної заборгованості та операцій із проблемними активами. "Інвестохіллс" об'єднала професіоналів із галузі права, економіки, фінансів. Портфель активів групи перевищує 100 млрд гривень, а чисельність персоналу досягає 400 осіб.

У 2011 році група "Інвестохіллс" організує синдикований кредит у розмірі 600 млн доларів за участю Deutsche Bank, СБРФ та низки інших кредитних організацій для міжнародного агрохолдингу Валінор із земельним банком у розмірі 650 тис. га, проводить підготовку для IPO холдингу на Варшаві. 

У 2012 році група "Інвестохіллс" купила у "Укрсиббанку" портфель проблемних іпотек на загальну суму 650 млн доларів. Це була перша в історії України угода з продажу іпотечного портфеля з рекордною сумою інвестицій, вона й досі залишається найбільшою такою угодою.

У 2013 році група закриває кілька великих угод з придбання проблемних активів в Україні, у тому числі виступає радником в угоді з продажу банку Сведбанк Україна та інших транзакцій.

У 2014 році "Інвестохіллс" закриває угоду із залучення іноземного інвестора в український фінансовий сектор, яка стала переможцем у рейтингу газети "Бізнес" як угода року.

У 2018 році "Інвестохіллс" стала переможцем у першому в історії ФГВФО аукціоні з продажу портфеля корпоративних кредитів та придбала проблемні кредити у Фонду номіналом понад 4 млрд гривень.

І вже у 2019 році стала покупцем понад 50% усієї проблемної заборгованості на аукціонах ФГВФО. Також наприкінці 2019 року "Інвестохіллс" здійснила найбільшу угоду з проблемними активами в історії ФГВФО викупивши проблемні кредити банків "Фінанси та кредит", а також "Дельта Банку". Загальна сума інвестиції становила майже мільярд гривень.

У 2020 році група компаній "Інвестохіллс" та Андрій Волков створюють перший в історії України міжнародний фонд, що спеціалізується на інвестиціях у проблемні активи "Інвестохіллс Хеліантус" із запланованим обсягом інвестицій у розмірі 100 млн доларів для інвестування коштів фондів з ЄС та США в український ринок проблемних боргів.

У травні 2020 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку погодила перший етап емісії акцій фонду на 1 млрд гривень, який вже в серпні був повністю розподілений серед інвесторів фонду. "Інвестохіллс" представлятиме інтереси іноземних інвесторів в Україні, а також управлятиме діяльністю інвестиційного фонду "Інвестохіллс Хеліантус". Інвестори зможуть отримати консалтинг та професійні послуги у галузі викупу та стягнення проблемної заборгованості, зберігання та управління заставними активами, здійснення судово-претензійної роботи. Після врегулювання заборгованості багато проблемних активів набувають статусу привабливих з погляду інвестування в них коштів як від українського, так і міжнародного бізнесу. Це бізнес-активи з уже чистою історією та репутацією.

У серпні 2020 року дочірня ФК "Інвестохіллс Веста" закрила для фонду "Інвестохіллс Хеліантус" першу угоду на ринку проблемних активів і купила у ФГВФО проблемні активи банків "ВТБ", "Родовід", "Фінансова ініціатива" у ФГВФЛ на ФГВФЛ .

На кінець 2020 року, за дворічний період активної діяльності, ФК "Інвестохілс Веста" повернула державі та вкладникам банків-банкрутів в особі ФГВФО - 2 млрд гривень, що можна порівняти з відрахуваннями до бюджету найбільших українських підприємств. 

У кінці 2022 року група компаній «Інвестохіллс» перевела свій бізнес на новий стратегічний рівень. ГК зосередилася на залученні інвестицій в економіку України, одночасно завершуючи діяльність на ринку проблемних боргів (NPL). 

Головною причиною такого рішення стало досягнення бізнес-цілей «Інвестохіллс» у роботі з NPL та виклики, які постали перед економікою країни через війну з росією. 

Ще одним потужним напрямком діяльності ГК стане юридична практика по стягненню збитків, завданих українському бізнесу російськими окупантами. 

Волонтерська діяльність. З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну група компаній «Інвестохіллс» долучилася до волонтерської допомоги Збройним силам України та громадянам, які евакуювалися з місць активних бойових дій, Андрій Волков, партнери та співробітники компанії – усі долучилися до фінансування закупівель автомобілів, військового обладнання, одягу, медикаментів та речей, необхідних у тилу. Також менеджмент та співробітники на регулярній основі почали донатити на купівлю та передачу на фронт автомобілів та запчастин до них.

Крім того, група компаній реалізувала ряд масштабних волонтерських проєктів. Зокрема, організувала релокацію на західну Україну підприємства, яке випускає бронежилети, передала на потреби ЗСУ та ТРО свій корпоративний готель на 300 номерів у Києві та відкрила Центр для тимчасового прихистку внутрішньо переміщених осіб у Запоріжжі «Інвестохіллс».

13.11.2023 р.