RU

Ющенко Ярослав

Ексзаступник губернатора Харківської області

Ющенко Ярослав

Ярослав Петрович Ющенко – ексзаступник губернатора Харківської області.

Місце народження. Освіта. Народився у Харкові. Батько - екснародний депутат України Петро Ющенко, рідний брат третього президента України Віктора Ющенка.

У 2002 році закінчив Харківський національний університет ім.В.Каразіна за спеціальністю фінанси та кредит (економіст). У 2007-му - Національну юридичну академію ім.Ярослава Мудрого за спеціальністю правознавство (юрист).

Кар'єра. 2000-2001 рр. – головний економіст ТОВ "Фірма Слобода" (Харків), гендиректором та президентом якої був батько – Петро Ющенко.

2001-2005 рр. - головний економіст ТОВ "Фірма Сула" (Київ), до управління яким, як стверджують різні джерела, знову ж таки мав відношення Петро Ющенко.

2003-2005 рр. - директор за сумісництвом ДСП Гринівка (Сумська область).

З березня 2005 року – заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Арсена Авакова.

У штаті губернатора Харківської області відповідав за блок економічних питань. Зокрема, щодо корпоратизації та приватизації державної власності, розробки заходів щодо реформування економіки та соціальної сфери регіону, економічної безпеки та детінізації економіки області, розвитку малого та середнього бізнесу тощо. Крім того, курирував кілька напрямків соціальної політики.

2006-2010 рр. – депутат Харківської обласної ради, член комісії з питань спільної власності територіальних громад області.

Восени 2012 року балотувався до Верховної Ради VII скликання від Нашої України (№12 у списку), проте партії не вдалося подолати прохідний бар'єр у 5%.

Ярослав Ющенко є головою ревізійної комісії ТОВ "Агрофірма "Хоружівка".

Політична орієнтація. Ющенко – член партії Наша Україна (НУ), член партійної президії.

У 2002 році Ющенко був заступником голови штабу виборчого блоку Віктора Ющенка Наша Україна у Харківській області. На президентських виборах-2004 – заступником голови харківського обласного штабу коаліції Сила народу.

На парламентських виборах 2006-го племіннику президента довірили керівництво Харківським обласним штабом блоку Наша Україна. А на позачергових виборах Верховної Ради у 2007 році він був заступником харківського регіонального штабу пропрезидентського блоку Наша Україна – Народна самооборона.

11.12.2023 р.