RU

Огневич Злата

Співачка, екснародний депутат України

Огневич Злата
Джерело фото: facebook.com/Zlata Ognevich
Дата народження: 12.01.1986

Злата Огневич (ім'я при народженні – Інна Леонідівна Бордюг) – українська співачка, заслужена артистка АР Крим. Представниця України на 58 пісенному конкурсі Євробачення, на якому посіла 3 місце. Народний депутат України VIII скликання від Радикальної партії Олега Ляшка.

Місце народження. Освіта. Народилася у Мурманську. Виросла у Судаку (Крим), де й почала вчитися музики. Становлення професійним музикантом відбулося в Києві. Тут Злата закінчила музичне училище імені Глієра та вступила до Київського інституту музики, де навчалася на відділенні джазового вокалу.

Кар'єра. На шляху до сольної кар'єри Злата Огневич набула досвіду у Державному ансамблі пісні та танцю Збройних Сил України.

Злата увійшла до п'ятірки національного відбору пісенного конкурсу Євробачення-2010. Співачка виконала пісню "Tiny Island" (англомовна версія пісні "Остров").

Стала фіналісткою відбору на Євробачення-2011 із піснею "The Kukushka".

Злата – голос рекламної кампанії ТМ "Корона" – пісня "Пристрасть". Ця ж пісня отримала нагороду "Пісня року – 2010".

Співачка стала "Людиною року - 2010" за версією Google (щорічний огляд запитів Zeitgeist 2010, що дозволяє побачити рік, що минає, очима українських користувачів пошукової системи Google).

У грудні 2012 року Злата перемогла в національному відборі з піснею "Gravity" і в травні 2013 року представила Україну на 58-му пісенному конкурсі Євробачення в Мальмі, де вона посіла третє місце.

30 листопада 2013 року разом із Тимуром Мірошниченком була ведучою 11-го дитячого пісенного конкурсу Євробачення, яке проходило у Києві.

У січні 2014 року Злата з Донецьким хором посів друге місце у телешоу "Битви хорів" на каналі 1+1.

Наприкінці серпня 2018 року Огневич у парі із Дмитром Жуком стала учасницею шоу "Танці із зірками" на телеканалі 1+1. Вже на другому ефірі за результатами голосування пара залишила шоу.

18 грудня 2018 року відбулася прем'єра дебютного альбому Огневича "Грані", до якого увійшли вісім композицій.

2021 року було оголошено, що Злата стане головною героїнею другого сезону українського реаліті-шоу "Холостячка" на каналі СТБ.

Політична кар'єра. Восени 2014 року на позачергових парламентських виборах пройшла до Верховної Ради за списками Радикальної партії Олега Ляшка (за №4). Голова підкомітету з питань творчої діяльності, мистецтв, культурно-просвітницької політики комітету ВР з питань культури та духовності.

10 листопада 2015 року Огневич заявила про складання депутатських повноважень. 22 грудня 2015 року Верховна Рада України проголосувала за позбавлення Огневич депутатського мандата.

29.12.2023 р.