RU

Лінкявічюс Лінас

Ексміністр закордонних справ Литви

Лінкявічюс Лінас
Дата народження: 06.01.1961

Лінас Антанас Лінкявічюс – литовський політик, журналіст, дипломат, міністр закордонних справ Литовської Республіки (2012-2020). Міністр оборони Литовської Республіки (1993–1996, 2000–2004).

Місце народження. Освіта. Народився 6 січня 1961 року в сім'ї інженера та вчительки у Вільнюсі, Литовська РСР. Дитинство та юність провів у Каунасі. У 1978 році із золотою медаллю закінчив 7-у Каунаську середню школу. У 1978-1983 роках він навчався у Каунаському політехнічному інституті на факультеті автоматики за спеціальністю інженер-електрик.

Лінкявічюс говорить російською, англійською, французькою, польською.

Політична кар'єра. Працював секретарем районного комітету ЛКСМ Литовської РСР у Каунасі, завідувачем відділу ЦК ЛКСМ Литовської РСР. Один з ініціаторів та ідеологів відділення литовського комсомолу та створення молодіжного крила соціал-демократичної організації.

З 1990 року – кореспондент газети "Tiesa" та консультант парламентської фракції Литовської демократичної партії праці.

У 1991-1996 роках – член Ради Демократичної партії праці Литви.

У 1992-1996 роках – депутат Сейму Литовської Республіки.

У 1992-1993 роках - голова литовської парламентської делегації в Північноатлантичній Асамблеї, заступник голови парламентської комісії із закордонних справ, голова Молодіжного союзу праці та оглядач газети "Tiesa".

У 1993-1996 роках – міністр оборони Литовської Республіки.

У 1997-2000 роках – посол, голова представництва Литви в НАТО та Західноєвропейському союзі.

У 2000-2004 роках – міністр оборони Литовської Республіки.

У 2004-2005 роках – посол з особливих доручень МЗС Литви.

З 2005 по 2011 рік – постійний представник Литви в НАТО та Північноатлантичній раді.

З 2011 року - посол з особливих доручень МЗС Литви, одночасно з 13 вересня 2011 року по 13 вересня 2012 року - консультант (на громадських засадах) прем'єр-міністра Литви Андрюса Кубілюса.

25 червня 2012 року президент Литовської Республіки підписала указ про його призначення надзвичайним та повноважним послом Литви в Білорусії з 24 липня 2012 року. 7 грудня 2012 року звільнений з посади посла.

З 7 грудня 2012 року по 11 грудня 2020 року – міністр закордонних справ Литви.

Погляди. 14 грудня 2013 року під час Євромайдану Лінкявічюс привіз у подарунок українцям, які стояли на Майдані Незалежності, теплі рукавички, виконані у національному литовському стилі. Особисто пішов роздавати рукавички людям, які стояли на Майдані Незалежності. Також під час перебування на Майдані зустрічався з лідером партії УДАР Віталієм Кличком та лідером партії ВО Свобода Олегом Тягнибоком. Послідовно критикував режим Віктора Януковича за зраду європейського вектора розвитку та побиття мирних демонстрацій.

Нагороди. Орден Трьох зірок 3 ступені (Латвія, 2001). Командор ордена Великого князя Литовського Гядімінаса (2003). Командор ордену Хреста (2004). Орден Мері Ленд 2 ступені (Естонія, 2005). Кавалер ордена Вітаутаса Великого Великий хрест (2015).

Сім'я. Одружений, дві дочки.

27.12.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 28 Травня 2024г (Вт):