RU

Ващиковський Вітольд

Ексміністр закордонних справ Польщі, депутат Європейського парламенту

Ващиковський Вітольд

Вітольд Ващиковський – польський історик, дипломат, політик. Ексміністр закордонних справ Польщі.

Місце народження. Освіта. Народився 5 травня 1957 року в місті Петркув-Трибунальський. У 1980 році закінчив факультет філософії та історії в університеті Лодзі. У 1991 році факультет міжнародних відносин в Університеті штату Орегон (США).

У 1992-1993 роках закінчив аспірантуру з міжнародного контролю безпеки та озброєнь у Женевському центрі безпекової політики в Женеві. У 1993 році здобув докторський ступінь у галузі гуманітарних наук.

Кар'єра. У 1981-1987 роках працював помічником на факультеті філософії та історії в університеті Лодзі.

З 1992 року Ващиковський працював у структурах МЗС Польщі, старшим експертом у Департаменті системи Організації Об'єднаних Націй та Департаменті європейських інститутів, а з 1996 року працював заступником директора Департаменту європейських установ та Департаменту з питань політики безпеки.

З 1999 до 2002 року був послом Польщі в Ірані.

З 1997 по 1999 роки працював у представництві Польщі в НАТО у Брюсселі.

З 4 листопада 2005 року до 11 серпня 2008 року Ващиковський був заступником міністра закордонних справ Польщі. При цьому він одночасно виконував роль головного перемовника зі США у питанні протиракетної оборони.

З 27 серпня 2008 року до 6 липня 2010 року був заступником голови Бюро національної безпеки. На парламентських виборах у 2011 році був обраний до Сейму. У парламентських виборах 2015 року як кандидат від партії Право та справедливість переміг у Серадському окрузі.

16 листопада 2015 року обійняв посаду міністра закордонних справ у кабінеті Беати Шидло.

9 січня 2018 року при формуванні нового складу уряду Польщі Ващиковського на посаді міністра закордонних справ Польщі змінив Яцек Чапутович.

У 2019 році на виборах до Європейського парламенту X скликання був обраний депутатом. Член групи європейських консерваторів та реформістів, член підкомітету з безпеки та оборони та заступник голови комітету із закордонних справ.

01.04.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 28 Травня 2024г (Вт):