RU

Нафтогаз України

Нафтогаз України
Офіційна адреса компанії: вул. Б.Хмельницького, 6, Київ, 01601
Офіційний email компанії: ngu@naftogaz.com
Офіційний телефон компанії: +38 (044) 586-33-30 "гаряча лінія"

Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (НАК Нафтогаз) - є провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України.

Компанія Нафтогаз України є вертикально інтегрованою нафтогазовою компанією, що здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного та скрапленого газу споживачам. Понад 90% нафти і газу в Україні видобувають підприємства компанії.

Нафтогаз України здійснює переробку газу, нафти і конденсату на п'яти газопереробних заводах (ГПЗ), що входять до складу компанії, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші види нафтопродуктів.

Крім суто комерційної діяльності, компанія виконує важливу соціальну роль, забезпечуючи населення, бюджетні установи та комунальних споживачів природним газом за цінами, які встановлюються державою.

До складу НАК Нафтогаз входять компанії: АТ "Укргазвидобування", АТ "Укртрансгаз", ДК "Газ України", ПАТ "Укрнафта", АТ "Укртранснафта", ДАТ "Чорноморнафтогаз", АТ "Укрспецтрансгаз", ДП "Укрнафтогазкомплект", ДП "Газ-тепло", ДП "ВЗП Нафтогаз", ДП "ЛІКВО", ДП "Науканафтогаз".

АТ "Укргазвидобування" - основна компанія з видобутку природного газу та газового конденсату. У складі дочірньої компанії - 4 підприємства з газовидобутку, підприємство з буріння свердловин, управління з переробки газу та газового конденсату (2 газопереробні заводи).

АТ "Укртрансгаз" - забезпечує діяльність українських підземних сховищ газу, а також здійснює роботи з модернізації та будівництва магістральних газопроводів і об'єктів на них. Компанія володіє 12 підземними газосховищами, розташованими по всій Україні. Їхня загальна місткість становить 31 млрд куб. м. Також до складу АТ "Укртрансгаз" входять філії, що надають послуги з комплексного сервісного обслуговування, будівництва та капітального ремонту об'єктів газотранспортної галузі. До 1 січня 2020 року АТ "Укртрансгаз" також управляло українською газотранспортною системою. Однак після завершення анбандлінгу цю функцію здійснює незалежний Оператор ГТС України.

ДК "Газ України" - здійснює реалізацію природного та скрапленого газу на території України населенню, комунально-побутовим підприємствам, бюджетним організаціям, а також промисловим споживачам, енергогенерувальним компаніям та іншим суб'єктам підприємницької діяльності; координує діяльність підприємств з газопостачання та газифікації, а також організовує розбудову й експлуатацію розподільчих газових мереж.

ПАТ "Укрнафта" - найбільша нафтовидобувна компанія України. Частка товариства в загальному видобутку нафти з газовим конденсатом в Україні у 2019 році становила 62,3%, частка в загальному видобутку газу - 5,7%. Станом на 01.01.2020 р. Укрнафта володіє 85 спеціальними дозволами на видобуток (промислову розробку родовищ) вуглеводнів. На балансі підприємства перебуває 24 бурові установки. У складі товариства - 25 виробничих та обслуговуючих підрозділів, зокрема 6 нафтогазовидобувних управлінь, 3 газопереробні заводи.

АТ "Укртранснафта" - єдиний національний оператор, що надає послуги з транспортування нафти трубопровідним транспортом на нафтопереробні підприємства (НПЗ) України та транзиту нафти до країн Східної та Центральної Європи. У складі підприємства дві філії - Придніпровські магістральні нафтопроводи та Магістральні нафтопроводи "Дружба", а також нафтопровід "Одеса - Броди" і морський нафтовий термінал "Південний".

ДАТ "Чорноморнафтогаз" - до окупації Криму у 2014 році Нафтогаз володів буровими установками, флотом та іншим майном української державної компанії Чорноморнафтогаз. Унаслідок окупації Нафтогаз втратив контроль над цим підприємством. Пізніше Чорноморнафтогаз було відтворено на підконтрольній території України.

АТ "Укрспецтрансгаз" - надає послуги з перевезення скрапленого газу в спеціальних газових цистернах від заводів-виробників до споживачів у межах України та за кордон.

ДП "Укрнафтогазкомплект" - здійснює постачання обладнання, комплектуючих і витратних матеріалів з подальшим сервісним обслуговуванням підприємств НАК Нафтогаз України.

ДП "Газ-тепло" - організовує експлуатацію, управління та розвиток енергогенеруючих підприємств, які забезпечують виробництво електричної і теплової енергії та теплопостачання споживачів.

ДП "ВЗП Нафтогаз" - здійснює торгівлю скрапленим нафтовим газом.

ДП "ЛІКВО" (воєнізована аварійно-рятувальна (газорятувальна) служба) - здійснює розробку та впровадження комплексу інженерних заходів щодо запобігання виникненню, а також аварійні роботи з ліквідації газонафтоводопроявів і відкритих фонтанів.

ДП "Науканафтогаз" - здійснює наукове забезпечення галузі. До складу підприємства на правах філій входять інститути УкрНДІгаз, НДПІАСУтрансгаз, Інформаційно-аналітичний центр геолого-геофізичних досліджень у нафтогазовій галузі та Метрологічний центр.

01.12.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):