RU

День Організації Об'єднаних Націй

День Організації Об'єднаних Націй
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine

День Організації Об'єднаних Націй - міжнародний день ООН, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 31 жовтня 1947 року, який відзначається щорічно 24 жовтня.

Історія. Річниця набуття чинності Статутом Організації Об'єднаних Націй - 24 жовтня 1945 року - відзначається як День ООН. Святкується, починаючи з 1948 року.

За традицією, відзначається проведенням різних публічних заходів - нарад, дискусій, виставок, присвячених здобуткам та цілям організації.

У 1971 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала, щоб усі держави-члени відзначали День Організації Об'єднаних Націй як державне свято.

Більшість із нас чули про діяльність ООН, пов'язану з підтриманням миру або наданням гуманітарної допомоги. Однак далеко не завжди і не так добре відомо про багато інших аспектів її діяльності, які впливають на наше життя.

Організація Об'єднаних Націй є центром вирішення проблем, із якими стикається все людство. Ця діяльність здійснюється спільними зусиллями понад 30 пов'язаних із нею організацій, що становлять систему ООН. День у день вони ведуть роботу щодо сприяння дотриманню прав людини, охорони навколишнього середовища, боротьби з хворобами та скорочення масштабів злиднів. Установи ООН розробляють норми та правила безпечного та ефективного повітряного сполучення та сприяють удосконаленню телекомунікацій та захисту інтересів споживачів. Організація Об'єднаних Націй є ініціатором міжнародних кампаній по боротьбі з обігом наркотиків та тероризмом. Діючи у всіх регіонах світу, ООН та її установи надають допомогу біженцям, здійснюють програми розмінування, допомагають збільшити обсяги виробництва продовольства та відіграють провідну роль у боротьбі зі СНІДом.

Кількість держав-членів ООН становить 192.

Україна (поряд з СРСР) стояла біля витоків створення Організації та входить до неї з 24 жовтня 1945 року.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі