RU

День працівників водного господарства

День працівників водного господарства
Дати проведення: 2 Червня (Перша неділя червня. У 2024 році – 2 червня)

День працівників водного господарства - професійне свято працівників, так чи інакше пов'язаних із водними ресурсами, яке відзначають в Україні щороку, у першу неділю червня місяця.

Історія. Це професійне свято засновано указом президента України Леоніда Кучми у 2003 році на знак вагомого внеску працівників профільних підприємств і організацій у розвиток водного господарства та меліорації земель, у задоволення потреб населення і галузей національної економіки у водних ресурсах.

Відзначається щорічно в першу неділю червня.

25% водних ресурсів України формується в межах країни, решта надходить із Російської Федерації, Білорусі, Румунії. Більша частина запасів прісної води формується в басейнах Дніпра, Дністра, Сіверського Дінця, Південного і Західного Бугу, а також малих річок Приазов'я і Причорномор'я.

Проблему нерівномірності розподілу територією України водних ресурсів вирішують за допомогою рукотворних 1160 водосховищ, понад 28 тис. ставків, семи великих каналів. Водним господарством України експлуатуються групові та локальні водопроводи загальною довжиною близько 3400 км.

Загальна площа земель, які потребують зрошення, - 15 млн га, а зрошується 2,5 млн га (це 7% від загальної площі сільгоспугідь). З 5,4 млн га земель, що відрізняються надлишком вологи, осушено 3,3 млн га.

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі