RU

День співробітництва Південь-Південь Організації Об'єднаних Націй

День співробітництва Південь-Південь Організації Об'єднаних Націй
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine
Дати проведення: 12 Вересня (12 вересня)

День співробітництва Південь-Південь Організації Об'єднаних Націй - відзначається за постановою Генеральної Асамблеї ООН щорічно, 19 грудня, починаючи з 2004 року.

Історія. 23 грудня 2003 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 58/220, в якій постановила проголосити 19 грудня Днем співробітництва Південь-Південь Організації Об'єднаних Націй. Цього дня Генасамблея схвалила Буенос-Айреський план дій з розвитку та здійснення технічного співробітництва між країнами, що розвиваються.

Асамблея настійно закликала всі відповідні організації системи ООН і багатосторонні установи активізувати зусилля щодо ефективного залучення механізму співробітництва Південь-Південь під час розроблення, формулювання та здійснення своїх регулярних програм. А також розглянути питання про виділення якомога більшого обсягу людських, технічних і фінансових ресурсів на цілі підтримки ініціатив у сфері співробітництва Південь-Південь.

Під співпрацею Південь-Південь розуміється взаємовигідне співробітництво між країнами, що розвиваються.

22 грудня 2011 року Генеральна Асамблея своїм рішенням 66/550 ухвалила, що, починаючи з 2012 року, цей День переноситься з 19 грудня на 12 вересня в ознаменування ухвалення в 1978 році Конференцією ООН з технічного співробітництва між країнами, що розвиваються, Буенос-Айреського плану дій з розвитку та здійснення технічного співробітництва між країнами, що розвиваються.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі