RU

День митника України

День митника України

День митника України – професійне свято в Україні, яке відзначається щорічно 25 червня, починаючи з 2020 року.

Історія свята. Професійне свято працівників митниці було встановлено у 1992 році указом президента Леоніда Кравчука з огляду на важливу роль митної служби у забезпеченні єдності та цілісності митної території держави, розширенні та зміцненні зовнішньоекономічних зв'язків із закордонними країнами. З 1992 по 2013 рік професійний день називався День митної служби України та відзначався щорічно 25 червня у день ухвалення Верховною Радою України у 1991 році закону про митну справу в Україні.

У грудні 2012 року указом президента Віктора Януковича "Про деякі заходи щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади" державну митну службу і державну податкову службу реорганізували в Міністерство доходів і зборів України.

У 2014-2020 роках День працівника податкової та митної справи України відзначали щорічно 18 березня. Це свято було встановлено замість Дня митної служби України (25 червня) та Дня працівника державної податкової служби України (2 липня) указом президента України Віктора Януковича від 11 жовтня 2013 року з огляду на значну роль органів доходів і зборів у забезпеченні єдності та цілісності податкової і митної політики держави на підтримку ініціативи Міністерства доходів і зборів України. Свято було скасовано 25 червня 2020 року.

У березні 2014 р. Кабінет міністрів ліквідував Міністерство доходів і зборів і відновив діяльність Державної податкової служби та Державної митної служби. У травні 2014 р. Кабмін на базі Міндоходів створив Державну фіскальну службу.

18 грудня 2018 року Кабінет міністрів ухвалив постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби шляхом поділу на Державну податкову та Державну митну служби. Проєкт постанови передбачає поділ ДФС на Державну податкову службу (до складу якої входитимуть підрозділи податкової міліції) та Державну митну службу як окремі центральні органи виконавчої влади. Кабінет міністрів спрямовуватиме та координуватиме діяльність цих служб через міністра фінансів України.

З 2020 року встановлено День митника України. Відповідне рішення президента України погодив Кабмін 18 червня 2020 року, встановивши святкування Дня митника на 25 червня.

Основними завданнями митної справи є встановлення порядку та організації переміщення через митний кордон України товарів і предметів, обкладення митом, оформлення, здійснення контролю та інших заходів щодо реалізації митної політики в Україні. Під час здійснення митної справи Україна дотримується визнаних у міжнародних відносинах систем класифікації та кодування товарів, єдиної форми декларування експорту та імпорту товарів, митної інформації, інших загальноприйнятих міжнародною практикою норм і стандартів.

До речі, 26 січня відзначається Всесвітній день митниці (починаючи з 1983 року). Свою історію це свято починає з 1952 року, коли набула чинності Конвенція про утворення Ради митного співробітництва. 26-27 січня 1953-го в Брюсселі відбулася перша установча конференція Ради митного співробітництва, яку надалі (1994 року) було перейменовано на Всесвітню митну організацію. На першій конференції були представлені 17 європейських держав. У другий день роботи було ухвалено і набула чинності Конвенція про митне співробітництво.

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі