RU

День туризму

День туризму
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 27 Вересня (27 вересня)

День туризму - професійне свято українських працівників туристичних агентств, туроператорів, усіх тих, хто працює у сфері туризму та любителів мандрівок, яке відзначають в Україні щорічно 27 вересня.

Історія свята. День туризму засновано у 1998 році указом президента Леоніда Кучми, на підтримку ініціативи Державного комітету України з туризму (згодом - Державне агентство України з туризму та курортів, ліквідовано 2015 року).

Починаючи з 2000 року, спостерігається щорічне збільшення кількості туристів - громадян України, які виїжджають за кордон, а також кількість іноземців, які відвідують Україну. 

За минулі роки українські туристи уподобали пляжні курорти Єгипту, Туреччини, Тунісу, ОАЕ, Греції, Іспанії, Таїланду та екзотичних місць. Улюблені країни для екскурсій - Чехія, Угорщина, Франція, Італія тощо. Своєю чергою, Україна може запропонувати іноземним туристам відвідати пам'ятки історії та архітектури в Києві, в т.ч. святиню - Києво-Печерську Лавру, заповідник "Софія Київська". А також Львів, Кам'янець-Подільський, Мукачево, Ужгород з їхніми знаменитими замками. Крім того, є можливість ознайомитися з багатством Карпат, підкорити гірські вершини та насолодитися красою озер. Скасування візових вимог для громадян ЄС і США у 2005 році дало додатковий стимул потенційним туристам із цих країн відвідати Україну.

Загалом, в Україні налічується близько 1,5 тис. туристичних та екскурсійних маршрутів. Традиційно 80% іноземних туристів припадало на чотири регіони: Київ (57%), АР Крим (12%), Севастополь (9%), Одеська область (4%).

Рекреаційні ресурси України включають узбережжя Чорного та Азовського морів, Кримські та Карпатські гори, низку великих річок із мальовничими долинами, водні курорти в Моршині та Трускавці тощо.

Більшість туристичних фірм орієнтовані на закордонний туризм, тобто організацію відпочинку для українців на курортах Середземномор'я влітку та європейських гірськолижних курортах взимку. Такий бізнес не потребує значних інвестицій і забезпечує стабільні доходи. Водночас внутрішній туризм потребує значних капіталовкладень і не гарантує швидкого прибутку.

За даними Державної служби туризму та курортів України, туристичні послуги в Україні надають 1 733 туроператори та 2147 турагентств, а це - понад 22000 співробітників. На компанії Києва припадає 71% виїзних туристів.

Свято в інших календарях
Свята сьогодні
Сьогодні 30 Травня 2024г (Чт):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі