RU

День Національної гвардії України

День Національної гвардії України

День Національної гвардії України - професійне свято всіх військовослужбовців та осіб цивільного персоналу Національної гвардії України. День Національної гвардії України відзначається щорічно, 26 березня.

Історія. 18 березня 2015 року президент Петро Порошенко своїм указом встановив День Національної гвардії України, який відзначається щорічно 26 березня.

Таке рішення глава держави ухвалив з огляду на значення і роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки і оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку.

Указом від 18 березня визнано таким, що втратив чинність, указ президента від 26 березня 1996 року "Про День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України". Це свято було засновано указом президента Леоніда Кучми.

У березні 2014 року Верховна Рада ухвалила закон про створення Національної гвардії України як військового формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України.

До обов'язків Нацгвардії входить забезпечення громадської безпеки та охорона порядку під час зборів, мітингів, вуличних походів, демонстрацій; охорона спеціальних вантажів, зокрема ядерних матеріалів, під час їхнього перевезення територією України; охорона органів державної влади; припинення діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп і злочинних організацій; участь в антитерористичних операціях; конвоювання осіб, узятих під варту і/або засуджених до позбавлення волі, а також осіб, які перебувають на території України; конвоювання осіб, узятих під варту та/або засуджених до позбавлення волі.

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі