RU

День захисту дітей

День захисту дітей
Дати проведення: 1 Червня (1 червня)

День захисту дітей - міжнародний день, покликаний привернути увагу людей до проблем, з якими стикаються діти на всій планеті. Був заснований у листопаді 1949 р. у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя та здоров'я дітей одним із пріоритетних напрямів своєї діяльності.

Історія. День захисту дітей в Україні було засновано указом президента України Леоніда Кучми у 1998 році з ініціативи Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна - дітям" та інших громадських організацій. Відзначається щорічно 1 червня.

На міжнародному рівні День захисту дітей було засновано в листопаді 1949 року рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше його відзначили у 1950 році. Цей день - не тільки гучні та веселі свята малюків, а й нагадування суспільству про необхідність поважати права дитини, що є необхідною умовою для формування гуманного, справедливого і благополучного суспільства.

Конвенція ООН про права дитини була одноголосно прийнята Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року - через 30 років після ухвалення Декларації прав дитини і через 10 років після оголошення Міжнародного року дитини. У цьому документі викладено дії та способи їх здійснення державами, їхніми урядами, неурядовими організаціями, засобами масової інформації та приватними особами для забезпечення дотримання прав дітей стосовно кожної дитини. В Україні Конвенція ООН набула чинності 27 вересня 1991 року.

Свято в інших календарях
Свята сьогодні
Сьогодні 28 Травня 2024г (Вт):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі