RU

Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни

Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни
Джерело фото: depositphotos.com

Дні пам'яті та примирення - 8 травня і 9 травня, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни. Їх відзначають щороку, починаючи з 2005-го. Проголошені Генеральною Асамблеєю ООН у резолюції, приуроченій до 60-річчя закінчення Другої світової війни в Європі.

Історія. 22 листопада 2004 року Генеральна асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня Днями пам'яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої дні перемоги, визволення і святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи ООН, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один із цих днів або обидва ці дні як данину пам'яті всім жертвам Другої світової війни.

У більшості країн Європи, а також у США і Великій Британії свято Перемоги у Другій світовій війні відзначають 8 травня, коли 1945 року о 22:43 за центрально-європейським часом було підписано беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини. А за московським, через різницю в часі, капітуляцію було підписано о 00:43 наступного дня - 9 травня.

До 2015 року Україна разом з іншими країнами СНД святкувала 9 травня День Перемоги у Великій вітчизняній війні (1941-1945 рр.). День Перемоги - червоний день календаря, в Україні, Росії, Білорусі та інших країнах колишнього Радянського Союзу є святковим і неробочим днем.

У 2015 році Верховна Рада України ухвалила закон про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, яким встановила 8 травня Днем пам'яті та примирення, а замість радянського свята День Перемоги був встановлений День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який щорічно відзначатиметься 9 травня.

Символом цього дня став червоний мак, а гаслом - "1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо". Меморіальні заходи цього дня відрізняються від Дня перемоги радянського зразка тим, що акцент робиться не на святкуванні, а на вшануванні пам'яті жертв Другої світової.

Свято в інших календарях
Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі