RU

Міжнародний день мігрантів

Міжнародний день мігрантів
Дати проведення: 18 Грудня (18 Грудня)

Міжнародний день мігрантів - відзначається на пропозицію Генеральної Асамблеї ООН щорічно, 18 грудня, починаючи з 2000 року. Цього дня 1990 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Міжнародну конвенцію про захист прав усіх трудящих-мігрантів та членів їх сімей.

Історія. Враховуючи велику і дедалі більшу кількість мігрантів у світі, 4 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 18 грудня Міжнародним днем мігрантів (резолюція 55/93). Цього дня 1990 року Асамблея ухвалила Міжнародну конвенцію про захист прав усіх трудящих-мігрантів та членів їх сімей (резолюція 45/158).

Державам-членам ООН, а також міжурядовим та неурядовим організаціям було запропоновано відзначати Міжнародний день мігрантів шляхом діяльності з поширення інформації про права людини та основні свободи мігрантів, обміну досвідом та розроблення заходів щодо забезпечення їх захисту.

У своєму посланні, присвяченому Дню мігранта у 2005 році, Генеральний секретар ООН Кофі Аннан зазначив, що лише 34 держави ратифікували Міжнародну конвенцію про захист прав усіх трудящих-мігрантів. Він зазначив, що світова економіка все більше залежить від трудящих-мігрантів, і сказав, що без внеску мігрантів суспільство збідніло б.

Через два роки, у посланні 2007 року, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун зазначив, що ратифікували Міжнародну конвенцію вже 37 країн.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі