RU

Міжнародний день Нельсона Мандели

Міжнародний день Нельсона Мандели
Джерело фото: Getty Images
Дати проведення: 18 Липня (18 липня)

Міжнародний день Нельсона Мандели - щорічний міжнародний день на честь Нельсона Мандели, що відзначається щороку 18 липня, у день народження Мандели. Цей день був офіційно оголошений Організацією Об'єднаних Націй у листопаді 2009 року.

Історія. В ухваленій Генеральною асамблеєю ООН резолюції з цього приводу наголошується на важливій ролі нобелівського лауреата Нельсона Роліхлахла Мандели в боротьбі за визволення Чорного континенту, а також на його визначному внеску у створення нерасистської, несексистської, демократичної Південної Африки.

Члени Генеральної асамблеї високо оцінили внесок Нельсона Мандели у врегулювання конфліктів, захист прав людини, а також у боротьбу за демократію в усьому світі та у сприяння створенню культури миру.

Щороку, 18 липня, у день народження Нельсона Мандели, ООН приєднується до заклику Фонду Нельсона Мандели - у рамках святкування цього міжнародного дня витратити 67 хвилин на те, щоб допомогти іншому. Як захисник прав людини, політичний в'язень, миротворець міжнародного масштабу Мандела присвятив 67 років свого життя справі миру та гуманізму.

"Генеральна асамблея постановляє проголосити 18 липня Міжнародним днем Нельсона Мандели, який відзначатиметься щорічно з 2010 року", - йдеться в ухваленій резолюції. У ній міститься заклик до всіх держав-членів, міжнародних організацій, а також громадянського суспільства, включно з неурядовими організаціями та приватними особами, належним чином відзначати Міжнародний день Нельсона Мандели.

Мандела провів як політв'язень довгих 27 років у кейптаунській в'язниці Роббен-Айленд. Після звільнення в 1990 році він став першим президентом Південної Африки, обраним під час по-справжньому представницьких, демократичних виборів, пробувши на цій посаді з 1994 до 1999 рр.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі