RU

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 11 Квітня (11 квітня)

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів - міжнародна пам'ятна дата, день жалоби, який відзначають щороку 11 квітня в пам'ять про в'язнів фашистських концентраційних таборів гітлерівської Німеччини в період із 1933 до 1945 року, до початку і під час Другої світової війни (1939-1945).

Історія. Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів відзначають щорічно 11 квітня. Саме цього дня у 1945 році в'язні "Бухенвальда" підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на свободу.

Трохи раніше, 27 січня 1945 року, війська Радянської Армії звільнили перший і найбільший із гітлерівських концтаборів "Аушвіц" ("Освенцим"), розташований за 70 кілометрів від польського Кракова.

Загалом на території Німеччини та окупованих нею країн діяло понад 14 тисяч концтаборів. За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 млн осіб. У них було знищено 6 мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.

Тривалість життя в'язня в концтаборах ледь перевищувала пів року. За свідченнями документів і в'язнів, які залишилися в живих, у цих таборах проводилися варварські "експерименти" над людьми.

Свята сьогодні
Сьогодні 24 Червня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі