RU

Міжнародний день світлофора

Міжнародний день світлофора
Дати проведення: 5 Серпня (5 серпня)

Міжнародний день світлофора - відзначається у світі щорічно 5 серпня.

Історія свята. Сучасний світлофор - пристрій оптичної сигналізації, який відіграє неабияку роль в організації дорожнього руху. З його допомогою здійснюється регулювання транспортних потоків і забезпечується безпека пішоходів. Відлік часу тривалості роботи зеленого та червоного сигналу світлофора дає змогу водіям авто та пішоходам правильно оцінити час початку руху та уникнути неприємних інцидентів.

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році в Лондоні біля будівлі британського парламенту. Керувався він вручну, мав два семафорних крила, а в темний час доби підсвічувався газовим ліхтарем. На жаль, на початку 1869 р. ліхтар пристрою вибухнув і поранив поліцейського, який керував світлофором. Після цього випадку про світлофор забули майже на 50 років.

У 1910-му було розроблено та запатентовано перший автоматичний світлофорний пристрій.

Попередник сучасних пристроїв був встановлений 5 серпня 1914 р. в Америці в місті Клівленд. Він мав червоний і зелений сигнал, а під час перемикання видавав звуковий сигнал. Системою керував поліцейський, який сидів у скляній будці на перехресті.

Триколірний світлофор у тому вигляді, до якого ми звикли, з використанням жовтого ліхтаря, був встановлений у 1920 р. у Детройті та Нью-Йорку. З плином часу світлофори набули повсюдного поширення в Америці та Європі. У Росії ж перший пристрій оптичної сигналізації з'явився лише в 1930 р. у Ленінграді, на розі Невського і Ливарного проспекту.

А в Україні перший світлофор встановили в 1936 р. у Харкові. На сьогодні, за даними Департаменту МВС України, в нашій країні налічується майже чотири з половиною тисячі світлофорних об'єктів, за допомогою яких здійснюється регулювання дорожнього руху.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі